1 / 0

Dygacz czwarta w Bacúchu

W ostatnich zawodach inauguracyjnego cykl International Race Walk Tour rozegranych w słowackim Bacúchu najwyższe lokaty z polskich chodziarzy zajęli: Agnieszka Dygacz – czwarte i Dawid Tomala – ósme.

Zwycięzcami obu 10-kilometrowych dystansów zostali Andrij Kowienko (40:08) i Federica Ferraro (43:54), którzy triumfowali również przed trzema tygodniami w Katowicach.

Niemal 40-letni Ukrainiec wyprzedził Rosjanina Piotra Trofimowa (40:24) i Słowaka Antona Kučmína (40:25). Dawid Tomala osiągnął czas 41:36, Rafał Augustyn był dziewiąty (41:45). Trzech naszych zawodników nie ukończyło konkurencji, a dwóch zdyskwalifikowano.

Włoszka już na początku dystansu oderwała się od rywalek, wyprzedzając Rosjankę Natalię Sieriożkinę o 65 sekund. Wynik Agnieszki Dygacz – 45:19, Katarzyna Golba zajęła 7 miejsce (48:14), a Monika Kapera – ósme (49:03). Cztery zawodniczki wycofały się, w tym dwie Polki.

Podwójne zwycięstwo w chodzie na 5 km odnieśli nasi weterani, 36-letni Grzegorz Grinholc (23:55) i 56-letni Mirosław Łuniewski (25:51) - powyżej na zdjęciu trenera Krzysztofa Kisiela.

W końcowej klasyfikacji cyklu IRWT zwyciężyła Litwinka Brigita Virbalyte przed Federicą Ferraro i Pauliną Buziak (OTG Sokół Mielec).
Wśród mężczyzn pierwsze miejsce ex aequo zajęli: reprezentant AZS AWF Katowice, członek Grupy Silesiathletics - Dawid Tomala oraz Andrij Kowienko, na trzeciej pozycji uplasował się Anton Kučmín.

Pełne wyniki:   BACÚCH