1 / 0

Sukces Silesiathletics i Dawida Tomali

Dużym zainteresowaniem w br. cieszył się inauguracyjny cykl zawodów w chodzie sporotwym pn. International Race Walking Tour – w klasyfikacji mężczyzn współtriumfatorem został Dawid Tomala (AZS-AWF Katowice).

Po podliczeniu punktów za trzy najlepsze starty (z czterech rozegranych imprez) pierwsze miejsce podzielili Dawid Tomala i Ukrainiec Andrij Kowienko po 31 pkt, przed Słowakami, Antonem Kučminem (23 pkt) i Matejem Tóthem (22 pkt). Kolejnym z naszych reprezentantów był Rafał Fedaczyński (AZS-AWF Katowice), na szóstej pozycji (18 pkt).

Wśród pań zwyciężyła Litwinka Brigita Virbalyte (31 pkt), wyprzedzając o dwa punkty Włoszkę Federikę Ferraro i o trzy punkty – Paulinę Buziak (OTG Sokół Mielec). Na szóstym miejscu sklasyfikowano Katarzynę Golbę (AZS-AWF Katowice).

W kategoriach wiekowych triumfowali głównie Słowacy i Litwini. Trzecią lokatę wśród juniorów młodszych zajął Michał Bachor (GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl).

Pani Marzena Paruzel-Dyja, prezes Zarządu Silesiathletics Sp. z o.o., z optymizmem wypowiada się o przyszłorocznej edycji cyklu IRWT. Trwają rozmowy na temat zwiększenia liczby imprez. Niewykluczone, że już w 2014 r. chodziarze będą rywalizować w zawodach organizowanych nie tylko na terenie: Polski, Czech, Słowacji i Litwy.