1 / 0

Wręczono Laury Królowej Sportu 2013

Wczoraj popołudniu w bydgoskiej Operze Novej wręczono Laury Królowej Sportu.

Podczas Gali, którą prowadził Przemysław Babiarz, wręczono statuetki Lauru Królowej Sportu w sześciu kategoriach. Paweł Fajdek – mistrz świata w rzucie młotem oraz zwycięzca Uniwersjady i IAAF Hammer Throw Challenge został uznany najlepszym polskim zawodnikiem sezonu 2013. Tytułem najlepszego lekkoatlety Kujaw i Pomorza uhonorowano czwartego w Moskwie w biegu na 800 metrów Marcina Lewandowskiego z bydgoskiego Zawiszy. Stanisław Olczyk, trener m.in. sprintera Tomasza Kluczyńskiego, został szkoleniowcem roku. Za największą niespodziankę minionego sezonu lekkoatletycznego uznano skoczkinię wzwyż Justynę Kasprzycką, która zaimponowała szóstym miejscem na czempionacie w stolicy Rosji. Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha otrzymał Laur Królowej Sportu w kategorii Osobowość Roku.

Na scenie Opery Novej uhonorowano także najlepszych biegaczy niedzielnego 1. Półmaratonu Bydgoskiego m.in. zwycięzcę Bartosza Wiligarskiego (pokonał dystans nieco ponad 21 kilometrów w czasie 1:14:32). W sumie bydgoski bieg ukończyło ponad 900 osób.

Na scenie o oprawę muzyczną zadbały m.in. jedna z czołowych polskich płotkarek Katarzyna Świostek oraz laureatka Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy Ada Kalska.