1 / 0

Szwajcarskie maratony dla Polaków

Rzadko się zdarza, aby polscy biegacze w ciągu jednego weekendu odnieśli dwa zwycięstwa w biegu maratońskim w jednym kraju. W sobotę i niedzielę nasi zawodnicy wygrali zarówno w Lozannie jak i w Lucernie.

W 20. maratonie w Lozannie zwyciężył Maciej Miereczko (LKS Vectra Włocławek, zdjęcie z biegu w Lozannie) w czasie 2:29:02. Bieg pań wygrała specjalistka od.... jazdy na rowerze - 31-letnia Brytyjka Emma Pooley (2:44:29), mistrzyni świata (2010) i wicemistrzyni olimpijska (2008) w jeździe indywidualnej na czas. Dystansukończyło 1401 zawodników.

W Lucernie SwissCityMarathon wygrał Bartosz Olszewski (Warszawa) z wynikiem 2:31:16. Szwajcarka Martina Strähl, najszybsza z pań, czasem 2:39:15 zapewniła sobie start w ME w Zurychu ’14. Bieg ukończyło 1590 zawodników.

Dwa zwycięstwa w biegach przełajowych odnieśli polscy biegacze studiujący w Stanach Zjednoczonych.

Grzegorz Kalinowski, reprezentujący Eastern Michigan Uniwersytet, zwyciężył w Hudson Mills Metropark w Dexter w stanie Michigan na dystansie 5 km. Bieg pań wygrała Kanadyjka Nicole Sifuentes, półfinalistka igrzysk w Londynie i mistrzostw świata w Moskwie na dystansie 1500m.

Ewa Zaborowska (Harding) pokonała rywalki na dystansie 5 km w zawodach Great American Conference Championships rozegranych w Russelville w stanie Arizona.