1 / 0

Szymkowiak 11. w San Giorgio su Legnano

Tomasz Szymkowiak (LUKS Orkan Września) zajął 11. miejsce w biegach przełajowych Campaccio International Cross Country w San Giorgio su Legnano.

Szymkowiak linię mety minął prawie trzy minuty po zwycięzcy i uzyskał czas 30:56. Przez większość dystansu na prowadzeniu była grupka Kenijczyków i Etiopczyków z mistrzem świata z Bydgoszczy Japhete, Kipyegoniem Korirem na czele. Ostatecznie nieoczekiwanie Korir stracił prowadzenie i zajął drugie miejsce przegrywając nieoczekiwanie z reprezentującym Bahrajn Albertem Ropem. Na mecie zwycięzcy zmierzono czas 28:19, drugiemu Korirowi 28:22, a trzeciemu Etiopczykowi, wicemistrzowi globu z Bydgoszczy, Imamne Merdze 28:25.

Zawody zaliczane były do cyklu IAAF Cross Country Permit.

Dwukrotnie na listę zwycięzców, rozgrywanych od blisko 60 lat zawodów, wpisali się Polacy. W 1979 roku w San Giorgio su Legnano najszybszy był Bronisław Malinowski, a sześć lat później najlepszy był Bogusław Mamiński.

Pełne wyniki: San Giorgio su Legnano