1 / 0

Zagraniczne starty Polaków

Francja - USA - Szwajcaria - Austria

Annecy, (Francja), 4 maja

Joanna Wiśniewska rzuciła dyskiem na odległość 58.37 zajmując drugą lokatę za wicemistrzynią świata z Moskwy, Francuzką Méliną Robert-Michon, 60.12. Zawodniczka LKS Polkowice po raz pierwszy przekroczyła 58 metrów przed 20 laty.

Bloomington (stan Indiana), 3 maja
23-letni Grzegorz Kalinowski, reprezentujący Eastern Michigan, triumfował na dystansie 1500m poprawiając czasem 3:41.80 rekord życiowy o ponad trzy i pół sekundy. Zdecydowanie wyprzedził Amerykanina Owena Skeete’a (3:46.46). Były zawodnik MKL Toruń po raz ostatni startował w Polsce przed czterema laty (w 2010 r. w MP zajął piąte miejsce).

Lucerna, 3 maja
Karolina Jarzyńska (13:41.5) zajęła szóste miejsce w 37. biegu ulicznym rozegranym w sobotę w Lucernie na dystansie 4.25 km. Po raz drugi z rzędu wygrała Kenijka Cynthia Kosgei 13:16.3. Przed rokiem Karolina Jarzyńska była czwarta w Lucernie, a przed dwoma laty – czwarta. Bieg mężczyzn (8.71 km) wygrał po raz trzeci z rzędu Kenijczyk Patrick Ereng (25:01.6).

Kingsville (USA), 3-4 maja
Ewa Zaborowska wygrała biegi na 1500m (4:33.69) i 5000m (17:51.82).

Austin (USA), 3 maja
W konkursie trójskoku zwyciężyła Weronika Gaudyn (12.44).

Starkville (USA), 3 maja
Oszczep – 1. Piotr Antosik 65.53
1 mila – 4. Damian Roszko 4:10.31

Attang (Austria), 3 maja
W 30. biegu rozegranym na dystansie 1 mili Bartosz Nowicki uplasował się na piątej pozycji (4:13.68), zwyciężył Kenijczyk Eliud Kiptoo Rutto (4:09.92).

Spokane (stan Waszyngton), 4 maja
W swym 9. starcie w najbardziej cenionym na świecie biegu na dystansie 12 km „38. Lilac Bloomsday Run” Dorota Gruca (44:16) po raz trzeci zwyciężyła w klasyfikacji masters (powyżej 40 roku życia). Triumfowali Kenijczycy Allan Kiprono (34:11) i Mary Wacera (39:36). Bieg ukończyło 17.650 mężczyzn i aż 26.081 kobiet (59,6%), łącznie 43.731 biegaczy.