1 / 0

20.99 Karola Zalewskiego w Tokio

Karol Zalewski biegnąc pod drugim torze zajął piąte miejsce w biegu na 200 metrów, a Marcin Krukowski nie zaliczył żadnej próby w rzucie oszczepem podczas dzisiejszego mityngu cyklu IAAF World Challenge w Tokio.

Na Stadionie Olimpijskim w Tokio Zalewski pierwszy raz w karierze w pierwszym starcie w sezonie w biegu na 200 metrów złamał barierę 21 sekund. Najszybszy na tym dystansie był mistrz olimpijski z Londynu i mistrz świata z Daegu na 400 metrów Kirani James z Grenady, który uzyskał 20.63 i na mecie pokonał drugiego Michaela Mathieu z Bahamów zaledwie o 0.01 sekundy. Jako trzeci linię mety przekroczył Japończyk Kei Takase (20.75). Sprinterzy musieli zmagać się z wiatrem o sile -2.1 m/s. Dodajmy, że minimum PZLA na sierpniowe mistrzostwa Europy w Zurychu w biegu na 200 metrów wynosi 20.80.

W gronie 12 oszczepników Marcin Krukowski był jedynym, który nie miał żadnej mierzonej próby. Zwycięstwo odniósł rywal naszego oszczepnika z mistrzostw świata juniorów młodszych w Bressanone Huang Shih-Feng z Tajwanu (81.53). Podium uzupełnił Egipcjanin, wicemistrz świata juniorów z Bydgoszczy, Ihab Abd ar-Rahman as-Sajjid (80.06) oraz rewelacja moskiewskiego czempionatu Kenijczyk Julius Yego (78.25). W Tokio oszczepnikom w uzyskaniu dobrych wyników przeszkodził brak odpowiedniego miejsca do przeprowadzenia rozgrzewki.

Świetnie sezon rozpoczął się w skoku wzwyż panów. W piątek w stolicy Kataru Iwan Uchow skoczył 2.41, a kolejnych trzech zawodników zaliczyło 2.37. Dziś w Japonii zwyciężył mistrz świata z Moskwy Ukrainiec Bohdan Bondarenko, który pokonał 2.40. Tryumfator z Ad-Dauhy, po długiej i męczącej podróży, był drugi z 2.34.

Dzisiejszy mityng zamknął pewien rozdział w historii Stadionu Olimpijskiego w Tokio. Impreza Seiko Golden Grand Prix była ostatnimi zawodami lekkoatletycznymi rozegranym na stadionie w Tokio. Obiekt, który w 1964 roku gościł igrzyska olimpijskie, a 23 lata temu lekkoatletyczne mistrzostwa świata zostanie rozebrany. Na jego miejscu powstanie nowy obiekt sportowy, który będzie główną areną Igrzysk Olimpijskich 2020.

Pełne wyniki: Tokio