1 / 0

ME w biegach górskich w Gap: 12. W. Pyzik

Weronika Pyzik (LKS Znicz Biłgoraj) zajęła 12. miejsce w biegu juniorek i tym samym spisała się najlepiej z Polaków podczas rozegranych dziś we francuskiej miejscowości Gap 13. Mistrzostw Europy w Biegach Górskich.

Weronika Pyzik po pierwszym okrążeniu była trzynasta, a tuż przed metą wyprzedziła jeszcze jedną zawodniczkę i uzyskała na mecie czas 23:36 zajmując ostatecznie dwunaste miejsce. Druga z Polek startujących w biegu juniorek Lidia Zając uplasowała się na 37. miejsce z wynikiem 28:25. Złoty medal zdobyła 18-letnia Brytyjka Georgia Malier (22:10).

W gronie juniorów Mateusz Celak z czasem 42:50 zajął 31. miejsce, Szymon Wiktorowicz był 34. (43:00), a Stanisław Jaźwiecki 37. (43:32). Mistrzem Europy juniorów w biegach górskich został Czech Dominik Sadlo (37:23).

19. lokatę w biegu seniorek zajęła Dominika Wiśniewska (44:15), 48. była Maria Cebo (47:25), a 53. Antonina Rychter (48:25). Tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem w Bułgarii obroniła Adrea Mayr z Austrii (39:43).

Nasz jedynak w rywalizacji seniorów Kamil Jastrzębski zajął 39. miejsce z czasem 1:03.32. Podobnie jak w biegu kobiet złoto z ubiegłego roku udało się obronić także w rywalizacji mężczyzn – mistrzem Europy tak jak w 2013 roku został Włoch Bernard Dematteis (56:10).

Kolejna edycja mistrzostw Europy w biegach górskich odbędzie się 4 lipca 2015 w Porto Moniz na Maderze.