1 / 0

Nankin 2014: dwa szóste miejsca Polaków

Igor Kopala i Dawid Żebrowski zajęli szóste miejsca  podczas pierwszego dnia rywalizacji finałowej rozgrywanych w Nankinie 2. Letnich Igrzysk Olimpijskich Młodzieży.

O medal w skoku wzwyż walczył Igor Kopala. Zawodnik z Podkarpacia zaliczył wysokość 2.08, a następnie miał zrzutkę na 2.14 i dwie zrzutki na 2.16. Ostatecznie, z rezultatem 2.08, został sklasyfikowany na szóstym miejscu. Złoty medal wywalczył zdecydowany faworyt rywalizacji Rosjanin Danił Łysenko (2.20).

Rekordzista Polski w biegu na 110 metrów przez płotki (o wysokości 91.4 cm.) Dawid Żebrowski z wynikiem 13.71 zajął szóste miejsce. Zwyciężył świetnie dysponowany w tym sezonie Jamajczyk Jaheel Hyde, który rezultatem 12.96 ustanowił nieoficjalny rekord świata juniorów młodszych i jako pierwszy zawodnik w tej kategorii wiekowej pokonał dystans 110 metrów przez płotki poniżej 13 sekund. Warto dodać, że urodzony w 1997 roku Hyde ma już na koncie złoto mistrzostw świata juniorów młodszych z 2013 roku z Doniecka oraz dwa medale (złoto na 400 metrów przez płotki i brąz w sztafecie) z rozegranych w lipcu tego roku w Eugene juniorskich mistrzostw świata.

Olga Niedziałek z czasem 24:39.53 zajęła dziewiątą lokatę w chodzie na 5000 metrów, w którym zwyciężyła reprezentantka gospodarzy Zhenzia Mia (22:22.08).

Niestety Ewa Swoboda, która w rundzie eliminacyjnej poprawiła 50-letni rekord Polski juniorów Ewy Kłobukowskiej w finale nie wytrzymała presji i popełniła falstart. Młoda Polka opuszczała bieżnię ze łzami w oczach. Pod nieobecność najszybszej w eliminacjach Polki złoto dla Chinki Xiaojing Liang (11.65).

Paweł Chmiel nie stanął na starcie finału C biegu na 400 metrów.

Wyniki II dnia zawodów: Nankin