1 / 0

2. IAAF World Relays. Lewandowski: Sukces całego składu

W pierwszym dniu IAAF zawodów IAAF World Relays w Nassau Polacy zdobyli dwa medale (4x800 m mężczyzn i sztafeta mieszana kobiet).

Marcin Lewandowski, który biegł w sztafecie 4x800 m na przedostatniej zmianie, jest bardzo zadowolony z drugiego już srebra World Relays (w zeszłym roku Polacy też zajęli drugie miejsce). - To sukces całego naszego składu. Cztery osoby biegały, nie tylko ja. Jeśli chodzi o mnie i swoją formę to nie spodziewałem się tutaj jakichś fakerwerków, bo nie weszliśmy jeszcze w żadne treningi tempowe. Ciężko przelożyc to na wyniki na bieżni, a mimo wszysto się udało - powiedział. Cała rozmowa z Marcinem na oficjalnym portalu YouTube PZLA:

Polską sztafetę 4x800 m w Nassau rozpoczynał Karol Konieczny. - Atmosfera na tutejszym stadionie jest perfekcyjna, wrzawa, wspaniały doping - to wszystko aż człowieka niesie - mówi partner treningowy Marcina Lewandowskiego. Cała rozmowa z Karolem na oficjalnym portalu YouTube PZLA:

Sukces w Nassau odniosły też reprezentantki Polski w sztafecie 4x400 m, które awansowały do finałowego biegu, praktycznie zapewniając sobie kwalifikacje olimpijską. - Właśnie po to tu przyjechałyśmy, taki był cel, który udało się zrealizować. Jak pojawiły sie serie upewniłyśmy się w tym, że mamy szansę - powiedziała Małgorzata Hołub. Cała rozmowa z Gosią na oficjalnym portalu YouTube PZLA:

Małgorzata Hołub

Drugi medal (brąz) sobotnich zawodów na Bahamach dla Polski zdobyły nasze biegaczki w sztafecie mieszanej. W tym składzie była Angelika Cichocka. - Wcześniej nie miałam pojęcia jak wygląda rywalizacja w sztafecie na dużej imprezie. Ale tutaj to jest coś niesamowitego. Czułyśmy ducha grupy, walkę i nie narzekałyśmy. Byłyśmy jedną drużyną - zapewnia. Cała rozmowa z Angeliką na oficjalnym portalu YouTube PZLA: