1 / 0

Kawasaki: piąta Fiodorow, szósta Pliś

Joanna Fiodorow zajęła piąte miejsce w rzucie młotem, a Renata Pliś była szósta w biegu na 1500 metrów podczas zawodów Golden Grand Prix (IAAF World Challenge) w Kawasaki.

W konkursie młociarek brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy w swojej najlepszej próbie, już w pierwszej kolejce, uzyskała odległość 70.10. Interesującą walkę o zwycięstwo, w zaliczanym do cyklu IAAF Hammer Throw Challegne konkursie, stoczyły Słowaczka Martina Hrašnová (74.27), Chinka Zheng Wang (73.68) i Kanadyjka Sultana Frizell (73.66).

Zwyciężczyni biegu na 1500 metrów Ukrainka Anna Miszczenko z czasem 4:02.47 wysunęła się na czoło światowych tabel. Renata Pliś minęła metę jako szósta – zawodniczka Maratonu Świnoujście uzyskała w Kawasaki rezultat 4:12.78.

W innych konkurencjach liderami światowych tabel zostali skoczek wzwyż Bohdan Bondaernko, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.37 (atakował 2.41) oraz Kenijczyk Bernard Mbugua Nganga, który w biegu na 3000 metrów z przeszkodami uzyskał czas 8:23.77. Dobre wyniki padły także m.in. w rzucie oszczepem, w którym tryumfował  Czech Jakub Vadlejch (85.13) oraz w biegu na 800 metrów zakończonym zwycięstwem kolumbijskiego biegacza Rafitha Rodrigueza (1:45.84).

Pełne wyniki: Kawasaki