1 / 0

Rehlingen: Lićwinko 1.96, Kasprzycka 1.94

Skacząc podczas 51. Pfingstsportfest w Rehlingen 1.96 Kamila Lićwinko został współliderką światowych tabel skoku wzwyż i wypełniła minimum PZLA na mistrzostwa świata w Pekinie. Druga z naszych zawodniczek – Justyna Kasprzycka – pokonała dziś poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.94, równej wskaźnikowi na sierpniowy czempionat.

Lićwinko w pierwszych próbach pokonała 1.86, 1.89, 1.94 oraz 1.96 (opuściła 1.92). Gdy nasza zawodniczka pozostała sama na placu boju i miała już zapewnione zwycięstwo trzykrotnie atakowała jeszcze poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2.00. Polka, dla której był to pierwszy start w sezonie letnim 2015, odniosła dziś zdecydowane zwycięstwo okraszone pozycją współliderki światowych tabel i wypełnieniem wskaźnika PZLA na globalny czempionat w Pekinie. Zawodniczka białostockiego Podlasia światowym tabelom przewodzi wspólnie z młodziutką Australijką Eleanor Patterson oraz z Jeannelle Scheper z Saint Lucii.

Drugie miejsce w dzisiejszym konkursie zajęła Justyna Kasprzycka. Zawodniczka z Dolnego Śląska rywalizację zaczęła od pokonania w pierwszych próbach 1.80, 1.86, 1.89, 1.92 i w drugim podejściu 1.94. Rezultat podopiecznej Dawida Pyry jest równy minimum PZLA na mistrzostwa świata w Pekinie. Na listach światowych reprezentantka AZSu-AWFu Wrocław plasuje się na wysokim czwartym miejscu.

Justyna Kasprzycka i Kamila Lićwinko podczas halowych mistrzostw Europy w Pradze (foto: Marek Biczyk)

Anna Kiełbasińska odniosła dwa zwycięstwa w sprincie na 100 metrów – najpierw w czasie 11.88, a później w 11.82 (wiatr -2.1 m/s). Tuż za plecami zawodniczki AZS-AWF Warszawa dwukrotnie finiszowała Marta Jeschke – 11.91 oraz 11.89.

W biegu na 400 metrów pań drugie miejsce zajęła Małgorzata Hołub (53.14), a trzecia była Justyna Święty (53.41). Biało-czerwone uległy na mecie jedynie Nigeryjce Patience George (52.74).

Jakub Szyszkowski ponownie przekroczył granicę 20 metrów i pchając 20.08 uplasował się na drugim miejscu. Czwartą lokatę wywalczył, z rezultatem 18.97, Krzysztof Brzozowski. Wygrał – Maksim Sidorow (20.12).

Trzecia w wygranym przez Lamote Renelle (1:59.39) biegu na 800 metrów była Danuta Urbanik – 2:05.62.

Czwarty czas dnia w biegu na 400 metrów przez płotki uzyskała Tina Matusińska – 58.04.

W pchnięciu kulą pań Agnieszka Maluśkiewicz była piąta z wynikiem 16.63. Triumfowała Niemka, mistrzyni Europy z Zurychu, Christina Schwanitz – 19.85.

Z ósmym wynikiem dnia (szóste miejsce wśród seniorów) rywalizację w rzucie oszczepem zakończył Hubert Chmielak. Polski zawodnik w najlepszej próbie uzyskał odległość 74.92. Najdalej w Rehlingen rzucał reprezentant gospodarzy, mistrz Europy juniorów, Julian Weber – 81.15.

Po zaliczeniu wysokości 5.20 na dziewiątym miejscu rywalizację tyczkarzy ukończył Przemysław Czerwiński.

Pełne wyniki: Rehlingen