1 / 0

Marsylia: minimum Linkiewicz na MŚ

Podczas mityngu w Marsylii (European Athletics Outdoor Classic Meeting) Joanna Linkiewicz czasem 55.62 poprawiła rekord życiowy na dystansie 400 m przez płotki (wskaźnik PZLA na MŚ w Pekinie wynosi 55.90).

W biegu 400 m przez płotki zwyciężyła Georganne Moline (USA) wynikiem 54.50 (szybciej w br. na świcie biegały tylko Kemi Adekoya BRN 54.31 i Wenda Nel RSA 54.37) przed Francuzką Aurelie Chaboudez 55.51 i wrocławianką. Dotychczasowy rekord życiowy 55.89 Linkiewicz ustanowiła w półfinale ubiegłorocznych ME w Zurychu.

W trójskoku Anna Jagaciak z rezultatem 14.17 (wskaźnik PZLA na MŚ – 14.20) uplasowała się na drugiej pozycji za Niemką Jenny Elbe 14.38 (+2.2 m/s). Identyczny wynik jak Polka osiągnęła Brazylijka Keila Costa (obie najdalej skoczyły w ostatniej kolejce). Seria Anny:
14.00 (+2.4) - 14.11 (+2.1) - X - 14.06 (+1.3) - 13.92 (+0.5) - 14.17 (+1.5)

Małgorzata Hołub (6 lokata) przebiegła dystans jednego okrążenia w 52.56, zostając liderką tabel w Polsce. Wygrała Francuzka Floria Guei 51.27 (najlepszy czas w Europie w br.).

W silnie obsadzonej stumetrówce Ewa Swoboda biegnąc pod przeciwny wiatr 1.5 m/s uzyskała czas 11.52 (6 miejsce), wygrała Marie Josée Lou Gonerie (Wybrzeże Kości Słoniowej) 11.32 przed Jamajka Sherone Stewart 11.34.

W chodzie na 5000 m zwyciężył Francuz Yohann Diniz w czasie 18:55.56, czwarty na mecie Jakub Jelonek osiągnął 20:19.09.