1 / 0

Trzy zwycięstwa Polaków w Rabacie

Sofia  Ennaoui, Adam Kszczot oraz Paweł Fajdek triumfowali w zawodach Mohammed VI d'Athletisme w Rabacie, zaliczanych do cyklu IAAF World Challenge.

Sofia  Ennaoui po świetnym finiszu wygrała bieg na 1500 metrów. Zawodniczka Lubusza Słubice uzyskała w Maroku czas 4:05.65 i tym samym potwierdziła minimum na sierpniowe mistrzostwa świata. Czwarta w Rabacie, z rezultatem 4:06.41, była Renata Pliś.

Świetną serię zwycięstw kontynuuje Paweł Fajdek. Polak, który pod koniec sierpnia będzie w Pekinie bronić tytułu mistrza świata, wygrał siódme zawody z rzędu. W Rabacie zawodnik zamojskiego Agrosu uzyskał rezultat 79.90. Piąte miejsce w konkursie zajął Wojciech Nowicki – 75.31.

Na 800 metrów najszybszy był Adam Kszczot. Polak, który zwolnił na finiszowych metrach, uzyskał czas 1:46.00. Jako piąty linię mety przekroczył Artur Kuciapski – 1:46.56.

Z czasem 2:00.33 drugie miejsce w biegu na 800 metrów zajęła Joanna Jóźwik. Podopieczna Andrzeja Wołkowyckiego tym samym potwierdziła minimum PZLA na sierpniowe mistrzostwa globu.

Wojciech Theiner po zaliczeniu w skoku wzwyż 2.20 nie pokonał poprzeczki zawieszonej na wysokości 2.24.

W konkursie rzutu dyskiem piąte miejsce, z rezultatem 58.39, zajęła Żaneta Glanc.

Artur Noga po złym starcie był szósty w biegu na 110 metrów przez płotki – czas zawodnika SKLA Sopot to 13.81.

Jako ósmy w biegu na 3000 metrów z przeszkodami linię mety minął Krystian Zalewski – 8:24.38.

Pełne wyniki: Rabat