1 / 0

58.72 - Andrejczyk liderką juniorek w Europie

Podczas mityngu NRW-Gala w niemieckim Bottrop 19-letnia Maria Andrejczyk (LUKS Hańcza Suwałki) zajęła trzecie miejsce w rzucie oszczepem, wynikiem 58.72 została liderką europejskich tabel juniorek.

Konkurs oszczepniczek wygrała Katharina Molitor 61.12 przed Lindą Stahl (obie Niemcy) 60.31.
Rezultat Andrejczyk jest najlepszym w tym sezonie w Polsce, dotychczas tabelom przewodziła 23-letnia Marta Kąkol (56.14) reprezentująca nasze barwy w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Czeboksarach.
Podopieczna trenera Karola Sikorskiego zajmuje obecnie 7. miejsce w tabelach historycznych (prowadzonych od 1999 r., od zmiany parametrów oszczepu 600 g), drugie wśród juniorek.
Zawodniczka z Suwałk urasta do roli faworytki 23. ME Juniorek (16-19 lipca w Eskilstunie). Jej największym dotychczasowym sukcesem było piąte miejsce w MŚJ w Eugene ’14.
Majka po rozpoczęciu sezonu w litewskiej Olicie (13 maja) miała miesięczną przerwę w startach, ale szybko uzyskała wysoką formę. Warto dodać, że 13 czerwca, podczs Mistrzostw Polski LZS, biegła w klubowej sztafecie 4x100 m.

W biegu na 1500 m w Bottrop trzecie miejsce w czasie 3:39.91 zajął Artur Ostrowski, zwyciężył Tesfaye Cheru (ETH) 3.39.37 przed Julianem Matthewsem (NZL) 3:39.38. Zawodnik OŚ AZS Poznań został liderem tabel sezonu, niedzielny wynik jest najlepszym od czterech lat uzyskanym przez rekordzistę Polski (3:34.45 ’11).