1 / 0

MEJ 2015: udany piątkowy poranek Polaków

Dobrze spisali się polscy zawodnicy w piątkowej porannej sesji 23. Mistrzostw Europy Juniorów w Eskilstunie.

W biegu na 400 metrów przez płotki awanse do półfinałów wywalczyli Helena Dalke i Michał Galikowski. Zawodniczka bydgoskiego Zawiszy była trzecia w czwartym biegu z czasem 60.11. Płotkarz Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego był czwarty w drugiej serii z rezultatem 53.20.

Problemów z awansem do półfinału nie miał jeden z naszych faworytów do medalu średniodystansowiec Mateusz Borkowski. Biegacz z LKB Rudnik był drugi w czwartej serii i z czasem 1:52.77 i awansował do półfinału

W finale rzutu młotem wystartuje jedynie Katarzyna Furmanek, która rzuciła 61.43 i zajęła ósme miejsce w eliminacjach. Niestety poza dwunastką uplasowały się Kinga Łepkowska (57.72) i Marika Kaczmarek (trzy niemierzone próby). Najlepsza w eliminacjach była Beatrice Nedberge Llano, która wynikiem 66.15 poprawiła własny rekord Norwegii juniorek.

W Eskilstunie trwa rywalizacja siedmioboistek. W skoku w dal Paulina Ligarska poprawiła rekord życiowy wynikiem 5.70, a Patrycja Skórzewska skoczyła 5.24. W popołudniowej sesji przed zawodniczkami jeszcze rzut oszczepem i bieg na 800 metrów. Obiek Polski mają szanse zająć miejsce w czołowej dziesiątce oraz poprawić życiówki. Liderką nadal pozostaje Szwajcarka Caroline Agnou – 4505 punktów.

Pełne wyniki: Eskilstuna