1 / 0

CISM '15: brąz Popowicz i Lewandowskiego

W trzecim dniu zawodów lekkoatletycznych VI Igrzysk CISM w Mungyeongu reprezentacja Polski zdobyła dwa brązowe medale – Marika Popowicz w biegu na 100 m i Marcin Lewandowski na dystansie 800 m.

Finałowy bieg pań na 100 m wygrała Rosângela Santos ustanawiając czasem 11.17 (+1.6) rekord igrzysk, mistrzyni Brazylii zdecydowanie wyprzedziła Ukrainkę Natalję Pohrebnjak 11.46 i Marikę Popowicz 11.50. Weronika Wedler zajęła piąte miejsce z wynikiem 11.63.
Przed czterema laty, na poprzednich igrzyskach, Marika Popowicz była siódma.

Na dystansie 800 m triumfował Ali Saad Al-Daran KSA (wicemistrz świata U-17 w 2007 r.) poprawiając czasem 1:45.50 rekord życiowy, srebro zdobył Jackson Kivuva 1:45.70 (trzy i pół godziny wcześniej Kenijczyk wywalczył awans do finału na 1500 m), Marcin Lewandowski uzyskał rezultat 1:46.36. Polak bronił tytułu mistrza igrzysk CISM (w 2011 r. Kivuva również był drugi).

W sztafecie kobiet 4x400 m zwyciężyły biegnące w silnym składzie Rosjanki (3:28.75), przed Ukrainkami (3:30.66) i Bahrankami (3:32.62). Polki w eksperymentalnym zestawieniu: Ewelina Ptak, Angelika Cichocka, Marta Jeschke (jedyny start indywidualny na 400 m przed 9 laty) i Anna Kiełbasińska zajęły czwarte miejsce z wynikiem 3:35.37.

Jakub Szyszkowski zakończył rywalizację kulomiotów na szóstym miejscu z rezultatem 18.93.
W skoku w dal Adrian Świderski uplasował się na ósmej pozycji (7.19/-0.1), rezygnując z ostatnich trzech prób.

Do finałów awansowali:
Anna Kiełbasińska – 100 m przez płotki, 13.67/-1.3 (6. wynik I rundy),
Ewelina Ptak – 400 m, 53.56 (6. wynik I rundy),
Szymon Krawczyk – 1500 m, 3:49.07 (3. w swojej serii).

Finał biegu na 400 m odbył się bez Polaków, Kacper Kozłowski (trzeci w swojej serii) osiągnął 7. czas półfinałów (46.66), a Łukasz Krawczuk - 15. (47.33).

Złoci medaliści III dnia igrzysk w la
100 m (+1.7) – Barakat Al-Harthi (OMA) 10.16
400 m – Yousef Masrahi (KSA) 45.18 (rekord igrzysk)
800 m – Ali Saad Al-Daran (KSA) 1:45.50
400 m pł - Abdelmalik Lahoulou (ALG) 49.43
Skok w dal – Paweł Szalin (RUS) 7.66
Pchnięcie kulą – Darla Romani (BRA) 20.08
Rzut młotem – Kirył Ikonnikow (RUS) 75.88
Kobiety
100 m (+1.6) Rosângela Santos (BRA) 11.17 (rekord igrzysk)
400 m pł – Kemi Adekoya (BRN) 55.30 (wyrównany rekord igrzysk)
Trójskok – Jekatierina Koniewa (RUS) 14.28  (rekord igrzysk)
4x400 m – Rosja (Renżyna, Kotljarowa, Ryżowa, Kriwoszapka) 3:28.75 (rekord igrzysk)