1 / 0

CISM '15: już 10 medali - złoto 4x100m mężczyzn

W ostatnim dniu rywalizacji lekkoatletów w konkurencjach stadionowych w ramach VI Igrzysk CISM w Mungyeongu sztafeta 4x100 m mężczyzn stanęła na najwyższym stopniu podium, Anna Kiełbasińska w biegu na 200 m i dyskobol Piotr Małachowski zdobyli srebrne medale, tyczkarz Paweł Wojciechowski sięgnął po brąz.

Sztafeta 4x100 m mężczyzn biegła w zestawieniu Robert Kubaczyk, Grzegorz Zimniewicz, Kamil Masztak i Dariusz Kuć. Czasem 39.35 wyprzedziła o 6 setnych Dominikanę i o 8 setnych Sri Lankę.
W 2011 r. w Rio de Janeiro czwórka z G.Ziminiewiczem, R.Kubaczykiem i K.Masztakiem zdobyła srebro. Również w 2007 r. w Hajdarabadzie sztafeta 4x100 m z Łukaszem Chyłą zajęła drugie miejsce.

Pierwszy złoty medal dla Polski w la podczas CISM '15 był dziełem sztafety 4x100 m

W biegu na 200 m (rozegranym z silnym sprzyjającym wiatrem +3.2 m/s) Anna Kiełbasińska z czasem 23.33 była druga za Bahranką Edidiong Ofonime Odiong 23.18. Zawodniczka AZS-AWF Warszawa wyprzedziła zwyciężczynię stumetrówki Brazylijkę Rosângelę Santos 23.38.

W rzucie dyskiem Piotr Małachowski ostatnim rzutem na odległość 62.12 przesunął się z szóstej pozycji na drugą, wygrał Węgier Zoltán Kővágó osiągając 66.01. Przemysław Czajkowski był 10. (54.74).

W skoku o tyczce broniący tytułu Paweł Wojciechowski zaliczył wysokość 5.20, o 10 cm wyżej skoczył Rosjanin Georgij Gorochow, zwyciężył z wynikiem 5.40 Koreańczyk Jin Min Sub.

Sztafeta 4x400 mężczyzn (Marcin Marciniszyn, Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk, Jakub Krzewina) osiągnęła czas 3:04.25, zdobywcy brązowego medalu, Wenezuelczycy, byli szybsi o 15 setnych sekundy. Zwyciężyła Rosja 3:03.01 przed Algieria 3:03.78.

Na dystansie 3000 m z przeszkodami Mateusz Demczyszak zajął szóste miejsce z wynikiem 8:38.07.
W biegu na 1500 m Szymon Krawczyk był ósmy z rezultatem 3:50.19.
Sztafeta pań 4x100 m nie ukończyła konkurencji.