1 / 0

CISM '15: 3 x złoto w maratonie - Lewandowska i obie drużyny

Znakomicie dla Polski zakończyła się rywalizacja lekkoatletów w VI Światowych Igrzyskach Wojskowych CISM w Mungyeongu – Iwona Lewandowska zdobyła złoty medal, Marcin Chabowski – srebrny, Monika Stefanowicz - brązowy, obydwa nasze zespoły triumfowały w klasyfikacji drużynowej.

Znakomicie dla Polski zakończyła się rywalizacja lekkoatletów w VI Światowych Igrzyskach Wojskowych CISM w Mungyeongu – Iwona Lewandowska zdobyła złoty medal, Marcin Chabowski – srebrny, Monika Stefanowicz  brązowy, obydwa nasze zespoły triumfowały w klasyfikacji drużynowej.

Iwona Lewandowska uzyskała czas 2:31:25, o 15 sekund wyprzedziła Chinkę Ma Yugui, trzecie miejsce zajęła Monika Stefanowicz 2:32:20, a siódme - Olga Kalendarova-Ochal 2:37:47.

Drużynowo zespół Polski zwyciężył w łącznym czasie 7:41:32, Chinki uległy Polkom o ponad 10 minut (7:52:09), trzecie były zawodniczki ze  Stanów Zjednoczonych.

Marcin Chabowski zdobył srebrny medal rezultatem 2:15:37, o 30 sekund szybszy był Alemu Bekele z Bahrajnu (urodzony w Etiopii), mistrz Azji na 10 000 m (rekord życiowy 27:56.20), trzecie miejsce zajął Kenijczyk Chumba Linus Kipwambok (niegdyś przeszkodowiec z życiówką 8:11.98) 2:16:51. Henryk Szost ukończył rywalizację na piątej pozycji z wynikiem 2:17:43, Błażej Brzeziński - na siódmej z rezultatem 2:18:03.

Drużynowo zespół Polski triumfował w łącznym czasie 6:51:23, zawodnicy z Ekwadoru byli wolniejsi o ponad 16 minut (7:07:23), brąz wywalczyli Kenijczycy (7:08:00). Trudne warunki na trasie spowodowały, że sześć z 15 druzyn zostało zdekompletowanych.

Podczas Igrzysk w Mungyeongu maraton jest osobną dyscypliną, w klasyfikacji medalowej maratonu zdecydowanie najlepsza była nasza reprezentacja:
1. Polska 5 medali - 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy
2= Chiny (0-2-0) i Kenia (0-0-2) po 2 medale

Po tradycyjnym „włączeniu” maratonu do lekkoatletyki klasyfikacja medalowa wygląda następująco: