1 / 0

Wójcik i Kulka przełajowymi mistrzami Polski U23

Anna Wójcik (KKS Victoria Stalowa Wola) i Szymon Kulka (ULKS Lipinki) zdobyli złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych rozegranych w sobotę na terenie Pałacu Wiechlice w Szprotawie.

Anna Wójcik (tegoroczna młodzieżowa wicemistrzyni Polski na 10 000 m) kończyła dystans 6 km z przewagą 43 sekund nad Sylwią Ślęzak (CKS Budowlani Częstochowa) i 45 sekund nad Amelią Czerwińską (KS Warszawianka).
Pierwsza linię mety osiągnęła seniorka Matylda Kowal (CWKS Resovia Rzeszów), Dominika Napieraj nie stanęła na starcie.

Szymon Kulka zademonstrował dobrą formę pokonując na dystansie 8 km nie tylko drugiego z młodzieżowców, Patryka Pawłowskiego (MKL Sparta Stalowa Wola) o 7 sekund, ale również Tomasza Gryckę (ubiegłorocznego młodzieżowego mistrza), najszybszego z seniorów o 3 sekundy. Brązowy medal zdobył Mateusz Wyszomirski (OKS Start Otwock).
Warto dodać, że Szymon Kulka jest mistrzem Europy juniorów w biegu przełajowym sprzed trzech lat.

Rywalizację juniorek (4 km) wygrała Agnieszka Filipowska (LKB Rudnik), mistrzyni Polski juniorek w biegu na 3000 m, o 4 sekundy przed Czeszką Kateřiną Divišovą i 5 sekund przed Patrycją Kapałą (MKS-MOS Płomień Sosnowiec).

Najszybszym juniorem (6 km) okazał się Dominik Nowak (AZS-AWF Warszawa), tegoroczny 3-krotny mistrz Polski juniorów, o sekundę szybszy od Michała Roguskiego (MKS Pogoń Siedlce).

Dobrze zorganizowane zawody rozegrano przy sprzyjającej pogodzie, na płaskiej, szybkiej trasie.

Sobotnie zawody decydowały o składzie reprezentacji Polski na 22. Mistrzostwa Europy w Biegach Przełajowych we francuskim Hyères (13 grudnia br.). Już 1 grudnia na obóz we Francji wyjedzie po 5 juniorów i młodzieżowców oraz po jednej osobie w pozostałych czterech kategoriach.