1 / 0

Sezon w hali RKS Łódź rozpoczęty

Podczas pierwszego tegorocznego mityngu w hali łódzkiego RKS Agata Forkasiewicz (KS AZS AWF Wrocław) przebiegła 60 m w czasie 7.43, w interesującym biegu na 1000 m zwyciężył Mateusz Borkowski (LKB Rudnik).

W Łodzi uzyskano kilka najlepszych wyników w Polsce w obecnym sezonie halowym. M.in. bieg na 60 m wynikiem 6.90 wygrał Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leszno).

Bartosz Siudek (98, MKS MOS Wrocław), ubiegłoroczny medalista OOM, dwukrotnie przebiegł 60 m przez płotki (99.1 cm) w czasie 7.92.

Nietypowy skład miał bieg na dystansie 1000 m, w którym na starcie stanęło aż czterech aktualnych halowych rekordzistów Polski, trzech w kategorii U-18 i jeden – U-20. W hali o ostrych wirażach 19-letni Mateusz Borkowski, medalista ME juniorów, triumfował w bardzo dobrym czasie 2:26.11, przed Patrykiem Sieradzkim (98, CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) 2:27.63, piąte miejsce – w dniu 18. urodzin – zajął Mateusz Dębski (RLTL ZTE Radom) 2:29.55, a biegu nie ukończył Radosław Russ, czwarty z rekordzistów.
Na tym samym dystansie Oliwia Olszok (98, MKS-MOSM Bytom) osiągnęła rezultat 2:54.17.