1 / 0

Polacy skakali w Berlinie i Hustopeče

Wczoraj Sylwester Bednarek był szósty w mityngu w czeskiej miejscowości Hustopeče, w halowych zawodach ISTAF Berlin Piotr Lisek i Robert Sobera zajęli piąte miejsce.

Bednarek uzyskał najlepszy wynik w tym sezonie –  2.28. Zawodnik Rudzkiego Klubu Sportowego szóste miejsce podzielił z byłym medalistą olimpijskim Czechem Jaroslavem Bábą. Wygrał Gianmarco Tamberi, który rezultatem 2.38 wysunął się na czoło światowych tabel oraz wyśrubował rekord Włoch.

W halowym mityngu ISTAF w stolicy Niemiec Piotr Lisek i Robert Sobera skoczyli o tyczce 5.60 i wspólnie zostali sklasyfikowani na piątym miejscu. Formą zaimponował Brazylijczyk Thiago Braz, który wygrał ze znakomitym rezultatem 5.93 (halowy rekord Ameryki Południowej).

W Berlinie świetne rezultaty uzyskała Dafne Schippers, która w finale przebiegła 60 metrów w 7.00 (7.04 w serii eliminacyjnej). Dimitri Bascou czasem 7.41 poprawił rekord Francji w biegu na 60 metrów przez płotki i zostając liderem światowych tabel wyraźnie zaznaczył, że chce powalczyć w Portland o złoto halowego czempionatu IAAF.