1 / 0

HMP U18 & U20: rekordy Polski Megger i Niedziałka

W niedzielę już w drugiej rozgrywanej w spalskiej hali konkurencji – chodzie juniorów młodszych na 5000 metrów – padł rekord Polski, a ustanowił go czasem 20:48.63 Łukasz Niedziałek. Nowy rekord mamy także w biegu na 2000 metrów, a jego autorką jest Eliza Megger.

Niedziałek prowadził od początku rywalizacji, którą całkowicie zdominował – drugiego na mecie zawodnika pokonał o ok. 3,5 minuty. Zawodnik WLKSu Iganie Nowe na mecie uzyskał czas 20:48.63 i poprawił o około minutę dotychczasowy oficjalnie ratyfikowany halowy rekord kraju w chodzie na 5000 metrów. Za rekordzistą Polski finiszowali Paweł Jeż (24:15.71) oraz Kacper Nicpoń (24:23.72).

Łukasz Niedziałek znakomicie spisał się w chodzie i ustanowił rekord Polski (foto: Tomasz Kasjaniuk)

Eliza Megger czasem 6:15.21 ustanowiła rekord Polski juniorek młodszych w biegu na 2000 metrów i wygrała rywalizację z Dagmarą Cybulską (6:21.78) oraz Julią Dias (6:32.23).

W biegu na 60 metrów przez płotki triumfowała Klaudia Wojtunik, która nie dała się na ostatnich metrach rywalizacji pokonać przez Zuzannę Hulisz. Złota medalistka uzyskała czas 8.57, srebrna 8.71. Podium uzupełniła Monika Kiepura, która dystans pokonała w równe 9 sekund.

Na tym samym dystansie w gronie chłopców Michał Sierocki jako jedyny złamał barierę 8 sekund i złoty medal zapewnił sobie rezultatem 7.86. Za jego plecami finiszował Michał Wilk (8.02). Brązowy medal zdobył Ludwik Janowski – 8.23.

Najszybszą panią w biegu na jedno okrążenie została Magdalena Brendel, która owal spalskiej areny pokonała w 25.21 i pokonała na linii mety Alicję Potasznik (25.35) oraz Magdalenę Stefanowicz – 25.42.

Dominik Smosarski imponuje w tym sezonie halowym w biegu na 200 metrów – ma już na koncie rekord Polski w tej kategorii. Młody zawodnik ze Szczytna nie jest jednak obiegany na czwartym torze, na którym przyszło mu rywalizować w Spale. Mimo to wygrał ponownie w tym roku łamiąc granicę 22 sekund – dziś złoto okrasił wynikiem 21.65. Zacięta walka za plecami złotego medalisty – wicemistrzem Polski został Szymon Kreft (22.85), a brąz zdobył Robert Gadzik (22.86).

Bardzo dobry czas w finale A na 300 metrów uzyskała Karolina Łozowska, która czasem 39.57 zbliżyła się do rekordu Polski Anny Kiełbasińskiej. Wicemistrzynią kraju została Natalia Wosztyl (39.93), a brąz zdobyła Natalia Zawronek – 40.72.

Mateusz Wróbel mimo perturbacji przy starcie (zawodnik po wyjściu z bloku praktycznie zatrzymał się na bieżni i ponownie ruszył) osiągnął na mecie dobry czas 35.41 i zdobył złoty medal. Zawodnik z Ziemi Świętokrzyskiej miał w Spale szanse na poprawienie rekordu Polski juniorów młodszych. Na mecie sprinter z Buska-Zdroju obronił się jeszcze przed atakiem Antoniego Walickiego (35.45). Brązowy medal wywalczył Kacper Antoszewski – 35.69.

Halową mistrzynią Polski juniorek młodszych w biegu na 600 metrów została, z czasem 1:34.68, Małgorzata Osiecka. Zawodniczka ze Stalowej Woli pokonała Julię Maksymiuk (1:35.63) oraz Marię Hofman – 1:35.97.

Patryk Korycki wygrał rywalizację w biegu na 600 metrów z czasem 1:21.98. Wicemistrzem kraju został Piotr Różycki (1:22.48), a trzeci był Sebastian Jakubowski (1:22.69).

Faworyt biegu na 1000 metrów Szymon Zięba uzyskał na mecie czas 2:28.40 i w walce o złoto pokonał Patryka Kocaka (2:31.93) oraz Jakuba Przydziała (2:34.96).

Mistrzem Polski na dystansie 2000 metrów został Bartosz Jurczak (5:29.47), który pokonał Marcina Biskupa (5:30.80) oraz Dariusza Nowakowskiego (5:31.58).

Tylko centymetra zabrakło mistrzowi Polski juniorów młodszych w trójskoku do granicy 14 metrów – Przemysław Obłąkowski złoto zapewnił sobie wynikiem 13.99. Wicemistrz kraju Przemysław Łyksawy w najlepszej próbie uzyskał 13.67. Z brązem wyjedzie ze Spały Artur Lach – 13.23. Cała trójka medalistów poprawiła w spalskiej hali swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Znakomicie skakał wzwyż Krzysztof Karkowski, który zdecydowanie pokonał rywali i wyśrubował rekord życiowy do poziomu 2.06. Wicemistrzem kraju został Krystian Kaźmierczak – 1.95. Taki sam wynik jak srebrny zawodnik uzyskali Adrian Kordoński i Filip Kostkiewicz, którzy odebrali brązowe medale.

Julia Ryczak w skoku o tyczce złoty medal wywalczyła skacząc 3.60. 10 centymetrów niżej skoczyła Dominika Świerkot, a z wynikiem 3.40 brąz wywalczyła Milena Lipińska.

W pchnięciu kulą złoto zdobyła Ewa Różańska, która pchając 14.70 pokonała Angelikę Woźniak (14.45). Brązowy medal zdobyła w Spale Joanna Hajdrowska, specjalistka od rzutu oszczepem pchnęła dziś 14.37.

W chodzie juniorek młodszych Julia Mądra wygrała z czasem 15:15.54 i tym samym poprawiła swój rekord życiowy w chodzie na dystansie 3000 metrów. Drugie miejsce zajęła Zuzanna Dygalska (15:38.22), a trzecia była Michalina Jaśkowiak – 15:47.08.

Wyniki mistrzostw: Spała