1 / 0

Dobre wyniki chodziarzy w Podiebradach

Dobrze spisali się młodzi polscy chodziarze podczas wielomeczu w czeskich Podiebradach – Olga Niedziałek, Zofia Kreja oraz Arkadiusz Drozdowicz wypełnili wskaźnik PZLA na mistrzostwa świata w Bydgoszczy, a Łukasz Niedziałek na mistrzostw Europy kadetów w Tbilisi.

Dobrze spisali się młodzi polscy chodziarze  podczas wielomeczu w czeskich Podiebradach – Olga Niedziałek, Zofia Kreja oraz Arkadiusz Drozdowicz wypełnili wskaźnik PZLA na mistrzostwa świata w Bydgoszczy, a Łukasz Niedziałek na mistrzostw Europy kadetów w Tbilisi.

W rywalizacji mężczyzn na dystansie 10 kilometrów juniorów najlepszym z Polaków był Arkadiusz Drozdowicz – zawodnik z Piły finiszował jako szósty, a czasem 42:37 wypełnił wskaźnik na mistrzostwa świata do lat 20 w Bydgoszczy. Na 16. miejscu rywalizację ukończył Łukasz Niedziałek, który uzyskując na mecie wynik 43:43 zapewnił sobie prawo startu w inauguracyjnej edycji mistrzostw Europy juniorów młodszych, które w lipcu odbędą się w Tbilisi. Trzeci z biało-czerwonych – Kacper Kosecki – zajął 30. miejsce (45:34). Zwycięstwo odniósł Callum Wilkinson z Wielkiej Brytanii – 41:33.

W klasyfikacji drużynowej na podium stanęli Brytyjczycy, Białorusini i Włosi. Reprezentacja Polski została sklasyfikowana na czwartym miejscu.

Piąta Olga Niedziałek (47:57) oraz szósta Zofia Kreja (48:13) wywalczyły w Podiebradach minima na bydgoskiego mistrza świata juniorów. Na 13. pozycji finiszowała Małgorzata Centarska – 51:53. Polskie chodziarki w rywalizacji drużynowej zajęły dobre trzecie miejsce ulegać jedynie Finkom i Włoszkom. Najszybciej 10 kilometrów pokonała dziś Taika Nummi – Finka uzyskała czas 45:49.

Olga Niedziałek i Zofia Kreja na trasie w Podiebradach (foto: Jarosław Ligenza)

Pełne wyniki: Podiebrady