1 / 0

Mierzejewska mistrzynią Polski w maratonie

Podczas niedzielnego DOZ Maraton Łódź z PZU mistrzynią Polski w maratonie została Agnieszka Mierzejewska (MKS-MOS Płomień Sosnowiec), która dystans 42.195 km przebiegła w czasie 2:32.04.

Wicemistrzostwo Polski zdobyła Anna Szyszka (ŁLKS Prefbet Śniadowo Łomża) 2:46:33, a brązowy medal – Monika Kaczmarek (AZS Łódź) 2:55:04. Na półmetku 21 sekund za późniejszą mistrzynią (1:13:44) znajdowała się Izabela Trzaskalska (AZS UMCS Lublin), która nie ukończyła dystansu.

Mierzejewska po raz drugi sięgnęła po złoty medal MP w maratonie, poprzednio w 2012 r. w Warszawie, przed rokiem w Łodzi zdobyła srebro.

Agnieszka Mierzejewska na mecie w Atlas Arenie                      fot. Sportografia.pl /organizator) ©

Zwyciężczynią biegu w kategorii kobiet została Kenijka Racheal Jemutai Mutgaa w czasie 2:31.41 biegnąca do połowy dystansu z Agnieszką Mierzejewską. Trzecie miejsce zajęła Białorusinka Nastazja Iwanowa 2:34:47.

Rywalizację mężczyzn wygrał Etiopczyk Abraraw Misganaw 2:13:24 przed Kenijczykami Mellym Rodgersem Kipchirchirem 2:13:45 i Mutai Kipkemei 2:14:15. Kenijczyk Albert Matebor, ubiegłoroczny triumfator, zajął piąte miejsce (2:15:30). Lekka kontuzja wyeliminowała ze startu Yareda Shegumo.

Maraton w Łodzi jako pierwszy w Polsce otrzymał IAAF Silver Label Road Race.

Pełne wyniki:     ŁÓDŹ