1 / 0

MŚ U20: sztafeta i dyskobole w finałach

Olgierd Stachnik i Konrad Bukowiecki wystartują w jutrzejszym finale rzutu dyskiem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata do lat 20. Awans do niedzielnego pojedynku o medale wywalczyła dziś także sztafeta kobiet 4x400 metrów.

Startujący w grupie A Stachnik już w pierwszej próbie posłał dysk na żółtą linię wyznaczającą minimum kwalifikacyjne do finału – zawodnik ze Szprotawy uzyskał 59.25, czyli o ćwierć metra przekroczył wskaźnik.

W drugiej grupie Konrad Bukowiecki przyprawił kibiców o mocniejsze bicie serca – polski czempion miał dwa niemierzone rzuty i dopiero w trzeciej, ostatniej próbie, uzyskał 60.31 i awansował do niedzielnego finału. Ostatecznie Stachnik uzyskał szósty, a Bukowiecki czwarty wynik sobotnich kwalifikacji.

Olgierd Stachnik pierwszym rzutem zapewnił sobie start w finale (fot. Tomasz Kasjaniuk)

W sztafecie 4x400 metrów Polki w składzie Natalia Węglarz, Karolina Łozowska, Katarzyna Martyna i Natalia Kaczmarek uzyskały na mecie identyczny czas jak Włoszki – 3:38.23 – z drugiego miejsca w swojej serii eliminacyjnej awansowały do niedzielnego finału.

Sztafeta 4x400 wystartuje w jutrzejszym finale (fot. Tomasz Kasjaniuk)

Niestety męska sztafeta 4x400 metrów zajęła dopiero szóste miejsce w pierwszym biegu eliminacyjnym i z wynikiem 3:09.42 zakończyła udział w mistrzostwach.

W finale chodu na 10 000 metrów Kacper Kosecki z czasem 43:58.23 był 34. Arkadiusz Drozdowicz nie ukończył rywalizacji.