1 / 0

Wójcik najlepszym Europejczykiem we Frankfurcie

Rafał Wójcik zajął 11. miejsce w Messe Frankfurt Marathon ulegając 9 Kenijczykom i Etiopczykowi. Zwyciężył, w czasie 2:09:06, ubiegłoroczny triumfator Wilfred Kigen.

Drugi z naszych zawodników, Waldemar Glinka, dotarł do mety na 19 miejscu, będąc drugim zawodnikiem spoza Afryki.

Początkowo Glinka biegł szybciej od Wójcika uzyskując na 20 km nad mistrzem Polski przewagę 1:36.
Wójcik lepiej jednak wytrzymał trudy biegu, tradycyjnie w drugiej części dystansu poprawiając swoją pozycję.

Najszybszą kobietą okazała się Rosjanka Swietłana Ponomariewa, 2:30:05, która przed większość dystansu biegła za trójką Etiopek (ze stratą nawet ponad 1 minuty), ze słynną Kutre Dulechą (halowa mistrzyni świata na 1500m ’04) na czele. 36-letnia Ponomariewa poprawiła rekord życiowy ustanowiony przed rokiem na tej trasie (2:31:26, 5 miejsce).

Najszybsza z Polek, Renata Antropik (Warszawianka), uplasowała się na 12 pozycji w czasie 2:47:18.