1 / 0

Trzecie miejsca Cichockiej i Kszczota

W Duesseldorfie odbył się halowe zawody pod nazwą 6. PSD Bank Meeting. Startowała w nich liczna grupa Polaków.

W Duesseldorfie odbyły się halowe zawody pod nazwą 6. PSD Bank Meeting. Startowała w nich liczna grupa Polaków.

W konkursie trójskoku kobiet Małgorzata Trybańska, która dwa tygodnie temu ustanowiła halowy rekord Polski (14.16), tym razem zajęła piątą lokatę (13.84). Na bieżni zaprezentowało się siedmioro Polaków. Najlepiej wypadł Adam Kszczot, który ukończył bieg na 800 m jako trzeci, uzyskując 1:46.85 (minimum PZLA na HME – 1:48.20). To samo miejsce wśród kobiet zajęła Angelika Cichocka (2:03.83), ale do wypełnienia normy na paryskie mistrzostwa zabrakło jej 0.83 sek.

W rywalizacji pań na dystansie 1500 metrów wystartowały dwie nasze reprezentantki. Czwarta zawodniczka ubiegłorocznych halowych mistrzostw świata, Sylwia Ejdys była trzecia (4:09.57 – lepiej o ponad 2 sekundy od wskaźnika PZLA na HME w Paryżu), a Renata Pliś dziewiąta (4:20.37). Na tym samym dystansie, ale wśród mężczyzn Marcin Lewandowski zajął dziewiątą pozycję w finale A (3:40.24 – wskaźnik PZLA 3:43.00). Niewiele wolniejszy (3:40.67) był Bartosz Nowicki, który wygrał bieg B. Za nim na metę wbiegł Mateusz Demczyszak (3:43.52).