1 / 0

MP W BYDGOSZCZY: Didenkow i Bochenek lecą do Daegu!

W ostatnim dniu MP seniorów w Bydgoszczy dwaj zawodnicy – Mateusz Didenkow i Dominik Bochenek - wywalczyli prawo startu w mistrzostwach świata w Daegu.

Didenkow stoczył zaciętą walkę z innym reprezentantem Polski na Daegu – Łukaszem Michalskim. Obaj skoczyli 5.72 (minimum na Daegu – Michalski uzyskał je już wcześniej) i obaj uczynili to w trzeciej próbie. Na niższych wysokościach nie mieli zrzutek, więc obaj zajęli ex-aequo pierwsze miejsce. Trzeci był Paweł Wojciechowski (5.60).

Drugi z sobotnich bohaterów – Dominik Bochenek – zaskoczył nie tylko wszystkich obserwujących zmagania w Bydgoszczy, ale i… samego siebie. – Myślałem, że po mistrzostwach Polski będę miał już wolne i pojadę na wakacje. A tymczasem czeka mnie podróż do Daegu… - powiedział, będąc chyba jeszcze w szoku po biegu finałowym, w którym uzyskał 13.44 (0.08 sek lepiej niż minimum na MŚ), poprawiając dotychczasowy rekord życiowy o 0.12 sek. Drugiego na mecie, Mariusza Kubaszewskiego, wyprzedził o prawie 0.7 sek.

Drugie złoto bydgoskich mistrzostw zdobyła w sobotę Angelika Cichocka. Wcześniej triumfowała na 800 m, a w ostatnim dniu rywalizacji wygrała 1500 m, wyprzedzając Katarzynę Broniatowską i Annę Jakubczak-Pawelec. Czwarta była Lidia Chojecka. Podwójnie ozłocona na własnym (tzn. Zawiszy…) stadionie została Marika Popowicz. Sprinterka miejscowego klubu wygrała bieg na 200 m z czasem 23.49.

Bardzo bliska wywalczenia prawa wyjazdu na MŚ w Daegu była Katarzyna Kowalska. Triumfowała w biegu na 3000 m z przeszkodami z czasem 9:44.21 (minimum wynosiło 9:43.00), a trzy zawodniczki, które wbiegły na metę tuż za nią ustanowiły rekordy życiowe. Na dystansie 5000 m równych sobie nie miał Łukasz Kujawski, który wywalczył swoje drugie złoto MP w Bydgoszczy (w czwartek był najlepszy na 3000 m z przeszkodami).

Rekordzistce Polski w trójskoku, Małgorzacie Trybańskiej, nie udała się próba wywalczenia miejsca w składzie na MŚ w Daegu. Wygrała co prawda konkurs w Bydgoszczy (jako jedyna przekroczyła granicę 14 metrów - 14.08), ale do minimum na MŚ zabrakło 22 cm. Druga była Anna Jagaciak (13.88). Dla Trybańskiej to również drugie złoto MP w Bydgoszczy (w piątek triumfowała w skoku w dal).