1 / 0

XVII Maraton Solidarności

23-letni Kenijczyk James Mutua i 43-letnia Wioletta Kryza zostali zwycięzcami XVII Międzynarodowego Maratonu „Solidarności”. Trasę Gdynia-Sopot-Westerplatte-Gdańsk pokonali odpowiednio w czasie 2:23:37 i 2:55:09.

Przez niemal cały dystans Mutua biegł z Etiopczykiem Beshirem Kolbo, który uplasował się na drugiej pozycji przegrywając o 5 sekund. Dla dzisiejszego zwycięzcy jest to drugi triumf w maratonie, w marcu wygrał w indyjskim Chandigarh w czasie 2:17:22.

Rywalizację o trzecie miejsce rozstrzygnął na swoją korzyść Łukasz Gurfinkiel (2:27:09), wyprzedzając na ostatnich kilometrach o 7 s Bogdana Dziubę i o 15 s Jakuba Czaję.

W biegu pań najszybszą okazała się Wioletta Kryza uzyskując rezultat 2:55:09. Tylko o 9 sekund później na metę przybiegła Arleta Meloch, triumfatorka czterech ostatnich edycji Maratonu „Solidarności”. Trzecie miejsce zajęła Renata Kalińska 2:56:59.

Dla Kryzy (przed 5 dniami skończyła 43 lata) było to już 27. zwycięstwo na trasie 42.195 km, poprzednie odniosła 2 grudnia 2007 r. w Sacramento.

Link do strony z wynikami:   SOLIDARNOŚĆ