1 / 0

Uniwersjada: 6. Kusiak, awans czwórki do finału

Damian Kusiak (pchnięcie kulą) i Tina Polak (400m pł) udanie wystąpili w porannej sesji pierwszego dnia rywalizacji lekkoatletów podczas Uniwersjady w Shenzhen. Obydwoje zakwalifikowali się do rozgrywek finałowych.

Zawodnik AZS-AWF Biała Podlaska po południu wystąpił w finale pchnięcia kulą plasując się na 6 pozycji. Swój najlepszy wynik, 19.04, uzyskał w pierwszej kolejce, po której prowadził. Zwyciężył z rekordem życiowym (19.93) Jamajczyk O'Dayne Richards.

Drugim wtorkowym finałem był bieg na 10000m pań, bez udziału naszych zawodniczek.

W pchnięciu kulą minimum kwalifikacyjne (19.00) uzyskali tylko: Jamajczyk O'Dayne Richards (19.09) i Rosjanin Sosłan Cyrikow (19.06). Czwarty wynik osiągnął Damian Kusiak - 18.82.

Tina Polak, mistrzyni Polski w biegu 400m pł, była druga w swoim biegu z czasem 56.71, za Turczynką Nagihan Karadere 56.48. Polka była szybsza o 0.01 od Ukrainki Anny Jaroszczuk i o 0.05 od Rosjanki Anastazji Ott, zwyciężczyń pozostałych biegów.

Artur Ostrowski wygrał swoją serię biegu eliminacyjnego na 1500m w czasie 3:49.26. Szymon Krawczyk w wolnym biegu zajął 4 lokatę z rezultatem 3:53.72, do trzeciego miejsca i awansu do fnału zabrakło 4 setnych sekundy..

W finale skoku wzwyż wystąpi 13 skoczków, a wśród nich Wojciech Theiner. Wszyscy oni pokonali wysokość 2.20, zrezygnowano ze skoków na 2.23, przewidywanej jako minimum do finału.

W kwalifikacjach skoku w dal Anna Jagaciak skoczyła na odległość 6.34, o 9 cm dalej od minimum

16.08 – wtorek, starty Polaków

4:00 - pchnięcie kulą (kwalifikacje) Damian Kusiak (4q, 18.82 awans do finału)
   6:47 - 400m pł (1. runda) Tina Polak (2e3, 56.71 awans do finału)
12:07 - 800m (1. runda) Danuta Urbanik (4e2, 2:05.29 awans do półfinału)
12:45 - skok wzwyż (kwalifikacje) Wojciech Theiner (11q, 2.20 awans do finału)
13:15  - skok w dal (kwalifikacje) Anna Jagaciak (3Q, 6.34/+0.5 awans do finału)
13:30 - 1500m (1. runda) Szymon Krawczyk (4e1, 3:53.72 brak awansu)
13:40 - 1500m (1. runda) Artur Ostrowski (1e2, 3:49.26 awans do finału)
13:45 - pchnięcie kulą (finał) Damian Kusiak (6m., 19.04)

Link do strony z wynikami:   SHENZHEN