1 / 0

Uniwersjada dzień 6.: srebro Czajkowskiego

7 medali, 3 złote, 3 srebrne i brązowy, przywiozą z Shenzhen polscy lekkoatleci. W niedzielę srebro w rzucie dyskiem wynikiem 63.62 zdobył Przemysław Czajkowski (AZS-AWF Biała Podlaska).

Po trzech kolejkach w finale rzutu dyskiem prowadzili Polacy, Czajkowski – 63.62 przed Robertem Urbankiem (MKLA Łęczyca) – 62.17. Do końca konkursu nasi zawodnicy nie poprawili swych rezultatów, a rywale rzucali coraz dalej. W swej czwartej próbie faworyt Estończyk Mart Israel uzyskał 64.07 sięgając po złoty medal. Brazyliczyk Ronald Juliao poprawił rekord kraju (63.30) zajmując trzecie miejsce. Na czwarte – w ostatniej kolejce wysunął się, mierzący 208 cm wzrostu, Ukrainiec Mykyta Nesterenko (62.60). Urbanek ostatecznie uplasował się na 5 pozycji.

W skoku wzwyż Magdalena Ogrodnik (WKS Śląsk Wrocław) pokonała wysokość 1.86 zajmując 5 miejsce, a Karolina Błażej (AZS-AWF Kraków) z rezultatem 1.84 była 8. Zwyciężyła Brigetta Barrett, mistrzyni USA, przed juniorką Airine Palszyte, która wyrównała rekord seniorek Litwy. Obie zaliczyły po 1.96, o 2 cm wyżej od brązowej medalistki, Estonki Anny Iljusztszenko.

W biegu na 1500 m świetnym finiszem popisała się Turczynka Asli Czakir (4:05.56) pokonując Ukrainkę Annę Miszczenko (4:05.91) i Rosjankę Jekatierinę Gorbunową (4:06.16). Katarzyna Broniatowska (AZS-AWF Kraków) nie wytrzymała mocnego tempa, zajmując 11 miejsce (4:20.01).

50 kompletów medali podzielili między siebie reprezentanci 34 państw. Dominowali Rosjanie zdobywcy 31 krążków. Polacy po ostatnim dniu uplasowali się na 7 pozycji ustępując Japonii i USA tylko liczbą brązowych medali.