1 / 0

Sprintem przez świat

Już za kilka dni startują mistrzostwa świata – kontuzje wykluczają ze startu w najważniejszej imprezie sezonu kolejnych zawodników.

ATHENS (USA)

Dobre rezultaty uzyskali kulomioci na mityngu w USA – pierwsze miejsce zajął Reese Hoffa z wynikiem 21.53, drugi był Adam Nelson (21.45), a trzeci Chang Ming-Huang (20.58 – nowy rekord Chińskiego Tajpej).

BOSTON (USA)

21 sierpnia w wieku 80 lat zmarł John J. Kelly – w 1957 roku zwyciężył w maratonie bostońskim, a dwa lata  później zdobył złoty medal igrzysk panamerykańskich w biegu maratońskim.

CHIASSO (SUI)

Irène Pusterla wynikiem 6.84 poprawiła o 3 centymetry własny rekord Szwajcarii w skoku w dal.

SHENZHEN (CHN)

Lekkoatleci zakończyli rywalizację o medale na uniwersjadzie. W tabeli medalowej pierwsze miejsce zajęli Rosjanie (11-11-9) przed Jamajką (6-2-1) i Turcją (5-3-1). Podczas zawodów nie ustanowiono żadnego nowego rekordu imprezy.  Kolejna edycja uniwersjady za dwa lata w Kazaniu.

Pełne wyniki: SHENZHEN

W DRODZE DO DAEGU
FINLANDIA

Z powodu kontuzji ze startu w Korei wycofała się rekordzistka Finlandii w skoku o tyczce Minna Nikkanen.

MAROKO

Tylko jedna osoba będzie reprezentować Maroko w konkurencjach technicznych. Skład reprezentacji: mężczyźni - 100/200 m: Ouhadi, 800 m: El Amin, 1500 m: Laalou, Iguider, Mostaoui, SC: Hachlaf, H. Ezzine, LJ: Berrabah, Mar: Goumri, Nani, Kisri, Beday, Bouramdane. Kobiety - 800 m: Hachlaf, El Akkaoui, 1500 m: Hilali, Lakhouad, El Akkaoui, SC: Ouhaddou, Alami.

NIEMCY

Katja Demut nie wystartuje w Daegu – kontuzja rekordzistki Niemiec okazała się na tyle poważna, że uniemożliwi jej start w Korei Południowej. W związku z kłopotami zdrowotnymi ze startu w Azji  musiał zrezygnować także chodziarz Andre Hohne.

SAINT KITTS I  NEVIS

Kim Collins (złoto w biegu na 100 metrów w 2003)  jest liderem reprezentacji swojego kraju na mistrzostwa świata.