1 / 0

Bydgoszcz: eliminacje 400-metrowców

Podczas sobotnich biegów polskich 400-metrowców w Bydgoszczy lepiej spisały się panie, które poprawiły osiem rekordów życiowych.

Podczas sobotnich biegów polskich 400-metrowców w Bydgoszczy lepiej spisały się panie, które ustanowiły osiem rekordów życiowych.

W biegu juniorek zwyciężyła w czasie 54.22 Agnieszka Karczmarczyk (MMKS Gdańsk) poprawiając życiówkę o ponad sekundę. Wyprzedziła Martynę Dąbrowską (UKS 19 Bojary Białystok) 54.73 i Małgorzatę Curyło (MKL Toruń) 55.21.

Najlepszy czas w br. w Polsce i rekord życiowy – 52.67 osiągnęła Agata Bednarek (AZS Łódź ) zwyciężczyni biegu seniorek (obok w miniaturce). Drugie miejsce zajęła Magdalena Gorzkowska (AKS Chorzów) 53.95.

Panowie rozegrali cztery serie.
18-letni Piotr Kuśnierz (MKS-MOS Wrocław) po raz pierwszy w karierze pokonał granicę 48 sekund (47.95). Piotr w 2010 r. wygrał 8-bój w OOM, w ub. r. biegał tylko 100m i 200m, a przed tygodniem na 400m uzyskał 48.09.
W drugiej serii Sanford Donald (reprezentujący od roku Izrael, wcześniej USA) uzyskał 46.11, trójka Polaków zeszła poniżej 47 sekund: 46.43 Piotr Klimczak, 46.73 Michał Pietrzak (rekord życiowy), 46.94 Jan Ciepiela.
Kolejny bieg wygrał Brytyjczyk Jamie Bowie (47.14).
W ostatniej serii triumfował Piotr Wiaderek (AZS-AWFiS Gdańsk) 46.51 przed Marcinem Marciniszynem (WKS Śląsk Wrocław) 46.79.

Piotr Wiaderek przed Marcinem Marciniszynem na linii metyPiotr Wiaderek przed Marcinem Marciniszynem na linii mety

Po sobotnich biegach start w Mistrzostwach Świata Juniorów w Barcelonie zapewniła sobie sztafeta juniorek ze średnią czterech zawodniczek równą 54.39 (wymaganie PZLA – 54.60) oraz juniorów – średnia 47.61 (wymaganie PZLA – 47.85).

Średnia czwórki seniorek wynosi 53.21 i jest lepsza od wymagania PZLA dotyczącego startu w Mistrzostwach Europy w Helsinkach. Ale czas czwartej zawodniczki powinien być niegorszy niż 53.75 (obecnie 53.95) i Polki muszą się znajdować w „16” w rankingu europejskim (pierwszy start sztafety w br. – jutro w Bydgoszczy).

Pełne wyniki:   FORSPORT