1 / 0

Podwójny sukces Włodarczyk w Rieti

Anita Włodarczyk zwyciężyła w rozegranym dziś mityngu w Rieti. W końcowej klasyfikacji IAAF Hammer Throw Challenge Polka zajęła drugą pozycję.

Zawodniczka warszawskiej Skry uzyskała dziś we Włoszech wynik 74.52 i pokonała mistrzynię olimpijską Tatjanę Łysienko, która w swej najlepszej próbie uzyskała wynik równo o metr gorszy od Polki (obie najlepsze rzuty miały w trzeciej serii). W końcowej klasyfikacji IAAF Hammer Throw Challenge podopieczna Krzysztofa Kaliszewskiego zajęła drugie miejsce przegrywając tylko z Betty Heidler.

W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Węgier Krisztián Pars (79.22), który dzisiejszym sukcesem przypieczętował także końcowy triumf w klasyfikacji IAAF Hammer Throw Challenge. Mimo słabszego występu we wczorajszych eliminacjach (i dzięki uzyskaniu dziś przez Ukraińca Sokoryskiego "tylko" 76.43) drugą pozycję w cyklu zachował Paweł Fajdek.

Za zajęcie drugiego miejsca w końcowej klasyfikacji cyklu Włodarczyk i Fajdek dostaną po 20 000 dolarów.

W Rieti wystąpił dziś także Krzysztof Żebrowski – Polak w biegu na 1500 metrów był siódmy z czasem 3:40.40. Zwyciężył Kenijczyk, mistrz Igrzysk Wspólnoty Narodów z 2010 na tym dystansie, Silas Kiplagat (3:31.86).

Pełne wyniki: RIETI