1 / 0

Katowice: brąz i rekord Sawickiego

Piotr Sawicki zdobył brązowy medal mistrzostw Europy w biegu 24 godzinnym. Zawodnik AKL Ursynów Warszawa przebiegł dystans 254.093 km ustanawiając nowy rekord Polski.

Od wczorajszego południa w Katowicach trwały mistrzostwa świata w biegu 24 godzinnym, w ramach których walczono także o medale mistrzostw Europy. Sawicki w klasyfikacji mistrzostw globu uplasował się na dobrym piątym miejscu, zajmując tym samym trzecią lokatę wśród Europejczyków. Z dobrej strony w Katowicach zaprezentowali się także  Andrzej Radzikowski (Olymp Błonie), który był dziesiąty w MŚ (249.809 km) oraz Aleksandra Niwińska (AZS-AWF Katowice), która zajęła 16. miejsce wśród kobiet (214.037 km).

Na rozegranych w stolicy Górnego Śląska mistrzostwach złote medale zdobyli Amerykanin Mike Morton (277.543 km) oraz Czeszka Michaela Dimitriadu (244.232 km). W zawodach wystąpiło ponad 250 zawodników z 35 krajów.

Pełne wyniki: KATOWICE