1 / 0

Marcin Krukowski 82.32 we Florø

Marcin Krukowski (Warszawianka) zajął wczoraj drugie miejsce w mityngu w norweskiej miejscowości Florø ulegając jedynie dwukrotnemu mistrzowi olimpijskiemu Andreasowi Thorkildsenowi.

Krukowski w pięciu próbach przekroczył 80 metrów, a swój najlepszy rzut oddał w trzeciej kolejce uzyskując 82.32. Zwycięstwo Polakowi Thorkildsen odebrał dopiero w szóstej serii, w której Krukowski miał próbę spaloną, a utytułowany Norweg posłał oszczep na 84.64. Trzecie miejsce - z rezultatem 79.55 - zajął wicemistrz olimpijski z Aten Łotysz Vadims Vasiļevskis.

Na podium zawodów we Florø Marcin Krukowski wraz z dwoma medalistami olimpijskimi z Aten (foto: Fundacja Hastatus)

Marcin Krukowski (wraz ze swoim kolegą z InPost Javelin Team Łukaszem Grzeszczukiem) najbliższy start ma zaplanowany w czeskiej Pradze podczas jutrzejszego Memoriału Josefa Odložila. W stolicy naszych południowych sąsiadów wystąpią także m.in. Marek Plawgo i Artur Noga.

We Florø w konkurencjach technicznych startował także Szymon Ziółkowski - mistrz olimpijski z Sydney był drugi z wynikiem 74.67. Wygrał dobrze spisujący się w tym sezonie Czech Lukáš Melich (76.31).

Marcin Grynkiewicz wygrał finał A biegu na 400 metrów w czasie 47.35, a Dariusz Kuć był najszybszy na 100 metrów (10.24w). Sprinty na 100 (11.52) i 200 metrów (23.25w) kobiet wygrała Marika Popowicz. Patrycja Wyciszkiewicz w biegu na 100 metrów była druga (12.05). Sofia Ennaoui zajęła drugie miejsce w biegu na 1500 metrów z czasem 4:15.34 - wygrała utytułowana (w kategoriach juniorek i juniorek młodszych) Norweżka Karoline Bjerkeli Grøvdal (4:14.46).

Pełne wyniki: Florø