1 / 0

6360 punktów Tymińskiej w Kladnie

W sobotę i niedzielę w podpraskim Kladnie Karolina Tymińska zajęła drugie miejsce w mityngu „TNT Express”, zaliczanym do challenge’u IAAF w konkurencjach wielobojowych, gromadząc w siedmioboju 6360 punktów.

Triumfowała Hanna Melniczenko, medalistka tegorocznych halowych mistrzostw Europy, 6416 pkt, Ukrainka najwięcej punktów nadrobiła nad Polską w skoku wzwyż – 75 pkt. Karolina Tymińska zademonstrowała dobrą formę we wszystkich konkurencjach, wygrywając pchnięcie kulą i bieg na 800m:
13.47-1.74- 14.32- 23.69- 6.34-39.11- 2:09.62.
Dla zawodniczki SKLA Sopot był to już piąty występ w Kladnie, po raz czwarty ustąpiła tylko jednej rywalce.
Na dziesiątej pozycji uplasowała się Karolina Kędzia – 5408 pkt, poprawiając rekord życiowy w biegu przez płotki – 14.34.

Pawłowi Wiesiołkowi tylko siedmiu punktów zabrakło do rekordu życiowego w 10-boju, jego dorobek 7720 pkt zapewnił zawodnikowi Warszawianki czwartą lokatę. Ustanowił trzy życiówki: po raz pierwszy w karierze przebiegł 400m poniżej 50 sekund (49.47), na płotkach uzyskał 14.74, a w skoku o tyczce – 4.52:
11.12-7.08-12.57-2.09-49.47-14.74-43.07-4.52-53.96-4:42.37.
Filip Niegowski był dwunasty – 6625 pkt. Zwyciężył Białorusin Andriej Krauczanka 8380 pkt, przed Kazachem Dmitrijem Karpowem 7978 pkt i Czechem Markiem Lukaszem 7753 pkt.

Pełne wyniki:    KLADNO