1 / 0

Ochal i Meloch mistrzami Polski w maratonie

Paweł Ochal (Roszak Solec Kujawski) zwyciężył w czasie 2:15:31 w biegu maratońskim o Mistrzostwo Polski rozegranym w Dębnie, wyprzedzając o 26 sekund Henryka Szosta (Oleśniczanka) i o 1:46 Rafała Wójcika (KKL Fart Kielce).

Najszybszą kobietą, z wynikiem 2:41:46, okazała się Arleta Meloch (Olimpia Grudziądz).

Paweł Ochal po raz pierwszy zdobył tytuł mistrza Polski. Jest aktualnym wicemistrzem w półmaratonie. Przed dwoma laty zdobył brąz na MP w maratonie, przed rokiem przegrał tylko ze zwycięzcą - Rafałem Wójcikiem.

Arleta Meloch sięgnęła po srebrny medal MP w maratonie przed dwoma laty, z czasem słabszym od dzisiejszego o 5 sekund. Jest rekordzistką świata organizacji INAS-FID na 5 dystansach, od 3000 m do maratonu.