1 / 0

DL W BIRMINGHAM: minimum Nogi na MŚ

Mistrzyni świata z Berlina, Anna Rogowska skoczyła o tyczce 4.53 m, a Artur Noga przebiegł w eliminacjach 110 m przez płotki w 13.38 s.

Mistrzyni świata z Berlina Anna Rogowska skoczyła o tyczce 4.53 m, a Artur Noga przebiegł w eliminacjach 110 m przez płotki w 13.38 s.

To czwarty start Rogowskiej w tym sezonie. W niedzielę pierwszą zrzutkę miała już na 4.38, ale później w trzeciej próbie osiągnęła 4.53. Trzy podejścia na 4.63 były już nieudane (minimum na MŚ wynosi 4.60). Zwyciężyła wicemistrzyni olimpijska z Londynu Kubanka Yarisley Silva – 4.73.

Nodze udało się wreszcie wypełnić wskaźnik na MŚ. Zawodnik AZS AWF Kraków w eliminacjach uzyskał 13.38 - o dwie setne lepiej niż minimum PZLA. W finale miał jeszcze lepszy czas – 13.32, ale przy zbyt sprzyjającym wietrze +2,6 m/s. Na mecie był trzeci i przegrał jedynie z reprezentantem Barbadosu Ryanaem Brathwaitem – 13.13 oraz z rekordzistą globu Amerykaninem Ariesem Merrittem – 13.22.

Tuż za podium znalazł się dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski. Podopieczny Henryka Olszewskiego uzyskał rezultat 20.45. Wygrał Amerykanin Resse Hoffa – 21.34.

Żaneta Glanc rzuciła dyskiem 58.82 i była siódma. Zwyciężyła mistrzyni olimpijska Chorwatka Sandra Perkovic – 64.32.

Swoich biegów nie ukończyły na 1500 m Renata Pliś (prowadziła bieg) i Angelika Cichocka. Obie zawodniczki nie mają jeszcze minimów. W ich konkurencjach wygrywały odpowiednio Szwedka Abebe Aregawi – 4:03.70 i Brytyjka Jessica Judd – 1:59.85, która tak szybko nie biegała jeszcze nigdy w karierze.