1 / 0

SUPERLIGA PE W WIELOBOJACH: Tymińska najlepsza!

Karolina Tymińska była najlepsza w rywalizacji siedmioboistek w zawodach Superligi Pucharu Europy w wielobojach w Tallinnie. Polska zajęła 5 miejsce.

Tymińska wyprzedziła Ukrainkę Hannę Mielniczenko, która prowadziła po pierwszym dniu. W sobotę zawodniczki rywalizowały w biegu na 100 m ppł. (13.60 Karoliny), skoku wzwyż (1.66), pchnięciu kulą (14.48 i wygrana Polki) i biegu na 200 m (23.77 i zwycięstwo Karoliny). Po tych konkurencjach Tymińska zajmowała drugie miejsce.

Trzykrotna mistrzyni Polski zdołała jednak odrobić straty w niedzielę, po skoku w dal (6.41 i wygrana Karoliny), rzucie oszczepem (42.40 – rek życ. Karoliny) i biegu na 800 m (2:08.60 i zwycięstwo Karoliny). W sumie zgromadziła 6347 punktów i o 87 wyprzedziła Mielniczenko. To pierwsze indywidualne zwycięstwo Karoliny w zawodach Superligi PE. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy - Grit Sadeiko.

Karolina Kędzia była 22., Marika Marlicka 23., a Izabela Mikołajczyk uplasowała się na przedostatnim, 29. miejscu.

W gronie mężczyzn najlepszy był Francuz Kevina Mayer (8390 pkt). Z Polaków najwyżej uplasował się Krzysztof Plaskota (13 miejsce i 7474 pkt), Marcin Przybył – 18 z dorobkiem 7278 pkt, Mateusz Chmieliński – 20 i 7148 pkt, a Filip Niegowski – 28 i 5358 pkt.

W klasyfikacji drużynowej najlepsza była Francja (41421 pkt). Polska uplasowała się na 5. pozycji (na 8 ekip) z dorobkiem 38763 pkt.