1 / 0

Kraków – MP Juniorów, dzień II

W porannej sesji drugiego dnia Mistrzostw Polski Juniorów w Krakowie rozegrano dwa finały w chodzie sportowym.

W chodzie na 10000m juniorek broniąca tytułu, Marlena Chojecka, objęła prowadzenie po starcie, ale jej technika poruszania się była niezgodna z przepisami i faworytka konkurencji jako jedyna została zdyskwalifikowana. Zwyciężyła liderka od drugiego kilometra do mety Joanna Bemowska, halowa mistrzyni Polski ’13, w czasie 50:28.82.

Na tym samym dystansie wśród juniorów nie było niespodzianki, już siódmy złoty medal mistrzostw Polski (w trzech kategoriach wiekowych) zdobył Łukasz Kostka (46:12.94). Drugi był Łukasz Bielecki, a trzeci Szymon Zieliński, mistrz OOM ’12 i halowy mistrz ’13.

Szczegółowe wyniki na stronie:    DOMTEL