1 / 0

MPJ: 52.11 rekord Polski Wyciszkiewicz!

W trwającej sesji popołudniowej drugiego dnia Mistrzostw Polski Juniorów w Krakowie Patrycja Wyciszkiewicz obroniła tytuł w biegu na dystansie 400m bijąc czasem 52.11 własny rekord Polski.

W sesji popołudniowej drugiego dnia Mistrzostw Polski Juniorów w Krakowie Patrycja Wyciszkiewicz obroniła tytuł w biegu na dystansie 400m bijąc czasem 52.11 własny rekord Polski.

Finał A w biegu na 400m juniorek stał na wysokim poziomie, pierwsza szóstka na mecie ustanowiła aż pięć rekordów życiowych. Srebrny medal wywalczyła Małgorzata Curyło (trzecia przed rokiem), która po raz pierwszy w karierze pokonała granicę 54 sekund (53.62), brąz zdobyła 18-letnia Adrianna Janowicz (54.07 RŻ).

Patrycja Wyciszkiewicz na linii mety w Krakowie                                     (fot. P.Mieszkowski)

Patrycja Wyciszkiewicz już po raz trzeci wpisała się na listę rekordzistek, w ub. roku w eliminacjach podczas MŚ juniorów uzyskała 52.76 poprawiając 12-letni rekord Anety Lemiesz. 20 maja br. w Rehlingen osiagnęła 52.48. Do zawodniczki Olimpii Poznań należą również najlepsze wyniki w historii na dystansach nietypowych, na 300m (37.75 ‘13) i 600m (1:27.34 ’12). Patrycja została liderką tegorocznych tabel seniorek w Polsce, na listach all-time awansowała na 12. pozycję.

WYWIAD Z PARTYCJĄ I FILM Z BIEGU NA YOUTUBIE PZLA:

W godzinę po finale na 400m wszystkie medalistki oraz czwarta na mecie, Martyna Dąbrowska, z powodzeniem walczyły o finał na 200m. Najszybsze były Wyciszkiewicz (24.04) i Janowicz (24.20) oraz Kamila Ciba (24.24), mistrzyni na 100m. Patrycja Wyciszkiewicz będzie się starała powtórzyć dublet sprzed roku.

Na dystansie 400m juniorów w bardzo dobrym stylu zwyciężył ubiegłoroczny mistrz Patryk Dobek, osiągając czas 46.34 (drugi w karierze). Granicę 47 sekund pokonał również Rafał Smoleń (46.99), drugi również przed rokiem.

Zarówno Patrycja Wyciszkiewicz jak i Patryk Dobek awansowali z drugich pozycji na pierwsze w tegorocznych tabelach europejskich. Obydwoje wyprzedzają rywali o 0.05 (Rosjankę i Rosjanina).

W skoku o tyczce 18-letnia Paulina Hnida (3.80) wygrała z przewagą 30cm, zdobywając już szósty złoty medal MP.

W rzucie młotem Malwina Kopron obroniła tytuł sprzed roku, po raz drugi w karierze przekroczyła 65m (65.09). Srebrną medalistkę wyprzedziła o ponad 10 metrów.

W rzucie oszczepem Aleksandra Mickiewicz, ubiegłoroczna mistrzyni OOM, zwyciężyła rezultatem 52.95, Malwina Kopron zdobyła srebro wynikiem 48.07 (przed rokiem wygrała i młot i oszczep). Aleksandra w ostatnim rzucie mając zapewniony złoty medal poprawiła się o ponad cztery i pół metra.

Skok w dal wygrała Ewa Korniluk (6.04), jedyna juniorka skacząca w br. ponad 6 metrów, srebro dla 18-letniej Izabeli Włodarskiej (5.82), która poprawiła życiówkę o 14 cm.

W rzucie oszczepem srebro zdecydowanego lidera tabel, Kacpra Oleszczuka (68.18), niespodziewanym zwycięzcą został Bartosz Kogut (69.19), który poprawił rekord życiowy o 2.65.

Bieg 400m przez płotki wygrała Weronika Wyka (60.48, poprzedni rekord życiowy 61.39) .

Dopiero drugi sezon biega przez płotki Patryk Adamczyk, w Krakowie przebiegł 400m po raz pierwszy poniżej 52 sekund (51.57).

Natalia Wiera w br. zdobyła już trzy złote medale MPJ (poprzednio w hali i w przełajach), w czwartek wygrała 800m w czasie 2:10.36 (prowadziła już po pierwszym okrążeniu - 67.47, drugie 400m - 62.89). W finale tylko ósma na mecie z rocznika 1994, pozostałe mogą się umówić na przyszłoroczny rewanż w MPJ.

Dominik Czaja ma na swym koncie trzy złote medale MP na 1500m i 2000m, w debiucie na imprezie mistrzowskiej na 800m również zwyciężył (1:52.93 RŻ).

W biegu przeszkodowym Daria Gawłowska i Alicja Konieczek miały 15-sekundową przewagę w tabelach nad rywalkami. Wygrała o 0.63  sekundy o rok młodsza Daria (6:45.37 RŻ), którą kontuzja wyeliminowała ze startów w 2012 r.

W biegu przeszkodowym juniorów tytuł obronił Maciej Bielawiec (9:21.95).

Silniejszą serię sztafety 4x100m juniorów jako pierwsi ukończyli zawodnicy UKS Młodzik Warszawa, którzy jednak zostali zdyskwalifikowani za przekazanie pałeczki poza strefą zmian. Złote medale przypadły czwórce z KS Agros Zamość (42.23).

Również sprinterki z KS Agros Zamość (47.38) cieszyły się ze sztafetowego triumfu. W obu zwycięskich szafetach z Zamościa startował (-a) tylko jeden/jedna zawodnik/zawodniczka z rocznika 1994.

Szczegółowe wyniki na stronie:    DOMTEL