1 / 0

Mazan coraz szybsza

Ubiegłoroczna reprezentantka Polski w mistrzostwach świata juniorów w Pekinie, Sandra Mazan, już po raz trzeci w tym roku wystartowała w biegu na 400 m przez płotki, uzyskując czas 59.18, który zapewnił jej trzecie miejsce w mityngu w Westwood (USA).

Sandra rozpoczęła sezon wynikiem 59.93 w Tempe, który poprawiła o ponad pół sekundy na wysokogórskim stadionie w Provo (59.41). Siódme miejsce w trójskoku w Westwood zajęła Kamila Rywelska (12.37).

Ciekawy mityng z bardzo dużą liczbą startujących rozegrano w Walnut. Ireneusz Sekretarski (Vectra Włocławek) zajął 4 lokatę w biegu na 1 milę osiągając 4:01.89. Bieg wygrał Meksykanin Juan Luis Barrios (3:58.18), któremu zabrakło 0.36 sekundy do objęcia pozycji lidera w tabelach sezonu.

Halowy rekordzista Polski w biegu na 5000 m, Artur Kern (Unia Hrubieszów), uplasował się na 33 pozycji w biegu na 10ooo m (na 41 startujących) z czasem 30:25.27. Zwyciężył Kenijczyk Shadrack Songok - 28:16.47.

W biegu przeszkodowym pań triumfowała Jamajka Korine Hinds w czasie 9:39.94, Julia Budniak uzyskała 10:41.45, zajmując 13 lokatę.

Konkurs rzutu młotem w Akron wygrał rekordzista Polski w rzucie ciężarkiem, Jarosław Zakrzewski, osiągając 61.29.