1 / 0

Agnieszka Gortel druga w maratonie w Kolonii

Agnieszka Gortel zajęła drugie miejsce w niedzielnym maratonie w Kolonii poprawiając czasem 2:30:28 rekord życiowy o trzy minuty i 20 sekund.

Bieg pań wygrała Kenijka Janet Rono, dla której było to czwarte zwycięstwo, w siedmiu startach (trzykrotnie była druga), na dystanie 42.195 km.

Zawodniczka AKS Chorzów po 10 km biegła ze stratą minuty 48 sekund do Kenijki, na 30 km rywalka wyprzedzała Polkę już o 2:58. Ostatecznie Janet Rono uzyskała rezultat 2:28:38 (rekord życiowy), kończąc bieg o 1:52 przed naszą zawodniczką.
Agnieszka Gortel pokonała pierwszą połowę dystansu w czasie 1:15:52, a drugą – w 1:14:36.
Niedzielny wynik plasuje tegoroczną mistrzynię Polski na 14 pozycji w polskich tabelach historycznych i na drugiej na tegorocznych listach, za Karoliną Jarzyńską (2:26:45 w maratonie w Łodzi).

W biegu mężczyzn pierwsze trzy miejsca padły łupem Kenijczyków, triumfował Nicholas Chelimo (2:09:45), przed Henrym Chirchirem (2:09:54) i Duncanem Koechem (2:10:10).

Pełne wyniki: KOLONIA