1 / 0

Wrocław: I dzień OOM

W pierwszym dniu 20. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży we Wrocławiu rozdano pięć kompletów medali.

Stumetrówkę wygrała Daria Kurz (7. przed rokiem), w czasie 12.05 (-0.4 m/s), w eliminacjach również pobiła rekord życiowy (12.11). Srebro dla Klaudii Siciarz (98) 12.26, która będzie faworytką na dystansie 100m pł.

W tej samej konkurencji wśród juniorów wygrał Kacper Wieczorek w czasie 10.84 (-0.5), w 2013 r. 16. w OOM. Obecny rok rozpoczął od złota w HMP juniorów młodszych na 200m. Srebro dla Eryka Hampela najszybszego juniora młodszego na 60m w br. w tej kategorii wiekowej. W eliminacjach wysoką formą błysnął Jakub Gałandziej (10.79), mistrz sprzed roku, w finale zajął piątą lokatę (11.06).

W biegu przeszkodowym tytuł mistrzowski zdobyła Aneta Konieczek (6:54.48), najszybsza również w 2013 r. w Łodzi. Jej siostra Alicja triumfowała na tym dystansie, mimo upadku na rowie z wodą, w płockim OOM w 2011 r., a brat Dawid wygrał tę konkurencję w OOM w Zielonej Górze rok wcześniej. Aż sześć zawodniczek plasujących się kolejno  za podopieczną Artura Walczaka poprawiło swe rekordy życiowe.

Najdłuższy dystans rozgrywany we Wrocławiu, 3000m, wygrał Mateusz Kaczor z rezultatem 8:41.95. To jego drugie złoto w tym roku, w marcu na wyspie Wolin został mistrzem w biegu przełajowym. Michałowi Roguskiemu (8:42.31), czas o 11 sekund lepszy od ubiegłorocznego ponownie pozwolił na zajęcie drugiego miejsca na podium. Wówczas kończył bieg bezpośrednio przed Mateuszem, który we Wrocławiu udanie zrewanżował się.

W chodzie na 5000m triumfowała para podopiecznych Janusza Goławskiego z WLKS Iganie Nowe, Olga Niedziałek (25:01.39) przed Emilią Gręziak (25:20.81). Brąz dla Małgorzaty Jacher (25:25.63), która dopiero drugi sezon uprawia tę konkurencję (wcześniej trenowała sprint).

Po pierwszym dniu rywalizacji siedmioboistek prowadzi 16-letnia Karolina, trzecia z sióstr Szablewskich „skazana” na wielobój, 3003 pkt (ustanowiła trzy rekordy życiowe), przed Angeliką Krak 2812 i Karoliną Jóźwiak 2806 pkt.
Bardzo interesująco zapowiada się dokończenie zmagań dziesięcioboistów, Krzysztof Młyński (3433 pkt) zaledwie o 8 pkt wyprzedza parę Maciej Włódarski i Mikołaj Jakóbczak (98).

W niedzielę we Wrocławiu nie brakowało dramatycznych sytuacji.

Link do strony OOM:    WROCŁAW