1 / 0

Zwycięstwo Dobka w Montreuil

Podczas mityngu w Montreuil (European Athletics Outdoor Classic Meeting) Patryk Dobek odniósł zwycięstwo w biegu na dystansie 400 m przez płotki osiągając rezultat 49.61.

W drugim tegorocznym starcie w biegu przez płotki Patryk Dobek poprawił swój wynik o ponad pół sekundy (trzeci w karierze). Rywale nie zmusili zawodnika SKLA Sopot do najwyższego wysiłku. Drugie miejsce zajął wicemistrz Europy Estończyk Rasmus Mägi 50.41 a trzecie - Francuz Yoan Décimus 51.18.

Obydwoje nasi niespodziewani medaliści mistrzostw Europy w Zurychu na dystansie 800 m uplasowali się na trzecim miejscu.
Artur Kuciapski z czasem 1:47.82 kończył bieg za Antoine Gakeme (Burundi) 1:47.21 i Francuzem Sofiane Selmouni (1:47.60).
Joanna Jóźwik uzyskała rezultat 2:01.30, triumfowała Szwajcarka Selina Büchel 2:00.47 (po 5 tegorocznych startach halowa mistrzyni Europy z Pragi jest niepokonana) o ćwierć sekundy przed szybką Francuzką Renelle Lamote (1:59.39 w tym sezonie). Zawodniczka AZS-AWF Warszawa wyprzedziła Ukrainkę Natalię Lupu (medalistkę halowych ME z Pragi).

W trójskoku Adrian Świderski z odległością 16.23 zajął czwarte miejsce, wygrał Kubańczyk Alexis Copello 16.58.

Bardzo wyrównana walkę stoczyli płotkarze, zwyciężył Kubańczyk Yordan O'Farrill 13.25 o jedną setną sekundy przed Pascalem Martinot-Lagarde i trzy setne przed Wilhemem Belocianem (obaj Francja).
Stumetrówkę wygrał Jamajczyk Asafa Powell w czasie 10.02 (+0.1).
Etiopczyk Mohammed Aman, mistrz świata w biegu na 800 m, poniósł porażkę na dystansie 1000 m z Marokańczykiem Abdalaatim Iguiderem (2:19.48).

Warto dodać, że 21-letni Patryk Dobek dopiero drugi specjalizujący się w biegu 400 m przez płotki odniósł 10. zwycięstwo w 12 startach w karierze na tym dystansie (w 2014 r. nie ukończył biegu w Ostrawie i był trzeci w półfinale ME w Zurychu). Po starcie w Montreuil podopieczny Krzysztofa Szałacha został liderem tabel młodzieżowców w Europie w tym sezonie.

Pełne wyniki:   MONTREUIL