1 / 0

Marcin Krukowski rzuca 85.20 w Katowicach

Rzucając w Katowicach, podczas zaliczanego do Lekkoatletycznego Pucharu Polski Mityngu 45-lecia miejscowej AWF, 85.20 Marcin Krukowski (KS Warszawianka) wypełnił wskaźnik PZLA na mistrzostwa świata w Pekinie

Zawodnik ze stolicy trzykrotnie przekroczył 80 metrów, a najlepszy wynik dnia uzyskał w piątej próbie (seria: 80.05-79.71-81.78-79.03-85.20-x). Rezultat 85.20 plasuje Krukowskiego na drugim miejscu w polskich tabelach historycznych, dalej rzucał jedynie rekordzista kraju Dariusz Trafas.

Ponownie bliski wypełnienia minimum PZLA na pekińskie mistrzostwa był Konrad Bukowiecki, który zwyciężył w pchnięciu kulą (seniorską) z rezultatem 20.38.

W skoku wzwyż triumfował Wojciech Theiner (2.23), a czwarty w konkursie Maciej Kiendzierski rezultatem 2.18 zapewnił sobie prawo startu w młodzieżowym czempionacie Starego Kontynentu w Tallinnie.

Artur Noga wygrał bieg na 110 metrów przez płotki z czasem 13.59 i został liderem krajowych tabel sezonu 2015.

Wartościowy rekord życiowy, 13.76, w biegu na 100 metrów przez płotki (wysokość seniorska) uzyskała juniorka młodsza Klaudia Siciarz.

W biegu na 100 metrów kobiet najlepsza była Weronika Wedler (11.77 w eliminacjach). Wśród mężczyzn Kamil Masztak (10.53) pokonał Karola Zalewskiego (10.61).

Michał Pietrzak wygrał bieg na 400 metrów z czasem 46.52. W gronie kobiet najlepszy wynik na tym dystansie uzyskała Justyna Święty (53.29).

Pełne wyniki: Katowice