Menu
1 / 0
Aktualności /

69. MPJ: wschodzące gwiazdy w Białej Podlaskiej

69. MPJ: wschodzące gwiazdy w Białej Podlaskiej

Od niedzieli do wtorku oczy lekkoatletycznych kibiców spoglądać będą na stadion przy ulicy Akademickiej w Białej Podlaskiej, na którym odbędą się 69. Mistrzostwa Polski Juniorów.

Od niedzieli do wtorku oczy lekkoatletycznych kibiców spoglądać będą na stadion przy ulicy Akademickiej w Białej Podlaskiej, na którym odbędą się 69. Mistrzostwa Polski Juniorów.

 

Zdecydowanie najbardziej rozpoznawanymi gwiazdami zbliżających się mistrzostw będą Ewa Swoboda oraz Konrad Bukowiecki. Nasza sprinterka poprawiła już w tym roku własny rekord kraju juniorek pokonując podczas mityngu w austriackim Sankt Pölten 100 metrów w czasie 11.24. Rezultat ten jest dla zawodniczki z Żor przepustką na seniorskie mistrzostwa świata w Pekinie. W pogoni za wynikiem uprawniającym do startu w stolicy Chińskiej Republiki Ludowej jest Konrad Bukowiecki. Urodzony w 1997 roku mistrz świata juniorów z ubiegłego sezonu znakomicie spisuje się tak w rywalizacji sprzętem seniorskim (już 20.42!) jak i juniorskim. Kulą „szóstką” zawodnik Gwardii Szczytno pchnął 21.42 i jest liderem światowych tabel w kategorii wiekowej U20.

Interesująco zapowiadają się także konkurencje z udziałem polskich zawodników zajmujących wysokie lokaty w europejskich tabelach. Na 800 metrów pobiegnie Mateusz Borkowski, który ze znakomitym czasem 1:47.73 plasuje się na trzeciej pozycji na naszym kontynencie. Zawodnik LKB Rudnik jest także liderem europejskich tabel na dystansie 1500 metrów (3:41.97) ale do mistrzostw nie został zgłoszony do tej konkurencji. W rzucie dyskiem na trzecim miejscu w Europie znajduje się Bartłomiej Stój, który w Białej Podlaskiej wystartuje również w pchnięciu kulą. W gronie kobiet świeżo upieczona rekordzistka Polski juniorek Kamila Przybyła ponownie będzie chciała w skoku o tyczce pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości ponad 4 metrów. Rekordowy wynik z Bydgoszczy – 4.30 – plasuje zawodniczkę Zawiszy na trzecim miejscu w Europie. W weekend na pozycji liderki europejskich tabel może z kolei umocnić się oszczepniczka Maria Andrejczyk.

Początek 69. Mistrzostw Polski Juniorów w niedzielę o godzinie 11:00. Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na godzinę 15:45. Przez trzy dni w Białej Podlaskiej rywalizować będzie blisko 1000 młodych zawodników.

Docelową imprezą dla najlepszych zawodników z tej kategorii wiekowej są w tym roku 23. Mistrzostwa Europy Juniorów – czempionat ten odbędzie się w dniach 16 – 19 lipca 2015 w szwedzkiej Eskilstunie.

Lista zgłoszeń do 69. Mistrzostw Polski Juniorów: Internetowy System Zgłoszeń PZLA

Zakładka zawodów w Kalendarzu PZLA: 69. Mistrzostwa Polski Juniorów

Maciej Jałoszyński

Powrót do listy

Więcej