1 / 0

Kownatke 19.68 we Francji

Rafał Kownatke, halowy wicemistrz Polski w pchnięciu kulą, zajął drugie miejsce w mityngu w Halluin osiągając odległość 19.68.

Konkurs kulomiotów wynikiem 20.11 wygrał Francuz Gaëtan Bucki.
To był już piąty start zawodnika LKS Ziemi Puckiej Puck w Meeting National d'Halluin, który dwukrotnie tu triumfował (2012-2013), w pozostałych trzech konkursach wygrywał Bucki.

W rzucie oszczepem zwyciężył Krystian Bondarenko 71.04 przed Francuzem Jean Baptiste Collet 69.29.

W skoku wzwyż Aleksandra Nowakowska (98) po pokonaniu wysokości 1.71 uplasowała się na drugiej pozycji, zwyciężyła Francuzka Magaly Tshipopo (1.77).

Adrian Wyrzykiewicz, ubiegłoroczny junior, po raz pierwszy w karierze „złamał” granicę 1:50.00 (1:49.79) na dystansie 800 m, wygrał Francuz Loic Anselin (1:48.53).

Pełne wyniki:   HALLUIN